"מגן הצדק החברתי" לשנת 2016 הוענק לדימה רוזנפלד מבית החולים רמב"ם בחיפה

הועלה על ידי:
נכתב בתאריך: 22 בנובמבר 2016

שתף / שתפי את העמוד בפייסבוק או בוואטסאפ

מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר"

דימה רוזנפלד מבית החולים רמב"ם בחיפה srcset=

במהלך ערב המחווה לניצולי השואה שערכה לאחרונה עמותת "יד עזר לחבר" בסוף חודש אוקטובר 2016, בנוכחות כאלף אורחים באולמי "גן הקונגרסים" המפוארים בחיפה, ביניהם חברי כנסת ואישי ציבור רבים, אשת ראש הממשלה הגברת שרה נתניהו וראש עיריית חיפה יונה יהב, העניקה עמותת "יד עזר לחבר" את תואר "מגן הצדק החברתי" לדימיטרי (דימה) רוזנפלד מבית החולים רמב"ם בחיפה.

דימה רוזנפלד הוא אח מתאם אירוע מוחי (שבץ מוחי) בקריה הרפואית בבית החולים רמב"ם והוא וסגן אחות ראשית במחלקת נוירולוגיה. בנימוקי וועדת הפרס שהעניקה לו את התואר, ציינה הוועדה: "מגן הצדק החברתי לשנת 2016 מוענק לדימה רוזנפלד בשל פעילותו החשובה והרבה למען ניצולי שואה של העמותה, פעילות הכוללת הרצאות, ייעוץ בנושאים מגוונים וכל זאת במסירות ואיכפתיות רבה, דימה רוזנפלד עושה זאת בהתנדבות מלאה כבר מספר שנים".

דימה רוזנפלד נפגש מספר רב של פעמים עם ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר", נותן להם הרצאות מעניינות במועדון החברתי של העמותה. התואר "מגן הצדק החברתי" המכובד הוענק לו ע"י אשת ראש הממשלה, הגב' שרה נתניהו, שהיתה אורחת הכבוד בטקס המרשים ועל ידי מר שמעון סבג מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר". דימה מאוד אוהב את עבודתו ההתנדבותית בעמותה וניצולי השואה יאף הם יצרו עימו קשר הדדי חזק וגם הם אוהבים אותו ואת הרצאותיו שאותם הוא מעביר להם בהסברים מאלפים, בנוחות בשקט ובשלווה.

לאחר הטקס המרשים, ולאחר הענקת "מגן הצדק החברתי", תפסנו את דימה רוזנפלד למספר דקות לראיון קצר:

– מדוע הנושא הזה כל כך חשוב ?
דימה: "אירוע מוחי הוא גורם הנכות השכיח ביותר בעולם המערבי וגם אחד משלושת הגורמים השכיחים לתמותה. מדי שנה מתאשפזים בבית החולים רמב"ם בחיפה מעל לאלף חולים שלקו בשבץ, בהם כ-200 חולים הסובלים מדימום תוך מוחי, וכ-150 חולים לאחר אירוע מוחי איסכמי חולף. בעמותה "יד עזר לחבר" אני מתנדב ונותן הרצאות בנושא פעם בחודש, האנשים שיושבים מולי הם אנשים שעברו שואה ומלחמות, וצריך לעשות הכל כדי לשמור עליהם ולתת להם עצמאות מקסימלית בבריאות מלאה עד כמה שניתן. ההרצאות אינם הרצאות פרונטליות, אלא אני נותן להם חומר עיוני ואנחנו מדברים ומשוחחים על אותו הנושא שאני מעביר להם באותה ההרצאה.

– מה הנושאים עליהם אתה מרצה בפני ניצולי השואה ?
דימה: "אחד הנושאים שעליהם אני מרצה בפני ניצולי השואה הוא על סוגיית האירוע המוחי שהוא השבץ המוחי, יתר לחץ דם, איך להימנע ממצבים שמסכנים או מחמירים את המחלות הכרוניות, ועוד על נושאי בריאות".

– כאיש שרוב שעות היום נמצא בבית החולים רמב"ם בחיפה, מה עושה לך ההתנדבות הזו בעמותת "יד עזר לחבר" ?
דימה: "אחרי כל מפגש כזה אני מרגיש שעשיתי משהו למענן אנשים, אני מחזיר להם את מה שהם עשו בשבילנו לפני המון שנים".

– מה מרגש אותך, ומה זה עושה לך ההתנדבות בעמותה ?
דימה: "מרגש כאשר גברת אומרת לך "אם הנאצים לא הרגו אותי, גם לחץ דם לא יהרוג אותי, במיוחד עכשיו, בכל מפגש אתה רואה ניצוץ בעיניים של האנשים האלה, עם רצון אדיר של לדעת ולשנות. אני לוקח דוגמא מהרצון שלהם להלחם ולהתמודד עם הקשיים".

– כשאתה מגיע לעמותת "יד עזר לחבר" מה אתה מרגיש ?
דימה: אני מרגיש שיש אדם אחד ששווה הרבה יותר ממה שחושבים שהוא שווה, זהו כמובן מייסד העמותה ידידי היקר מר שמעון סבג, זה האיש. הוא זה שיוזם ומארגן את כל המפגשים האלה, תורם רבות ועושה לילות כימים למען רווחתם של ניצולי השואה בישראל".

צילומים: ג'ו לוציאנו, רומן לוינגרד, ארכיון "יד עזר לחבר".

%d7%93%d7%99%d7%9e%d7%94-2-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%a2%d7%9e%d7%95%d7%aa%d7%aa-%d7%99%d7%93-%d7%a2%d7%96%d7%a8-%d7%9c%d7%97%d7%91%d7%a8dsc_6554

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

"באים בטוב": בקרוב תעלה לאוויר ב"רדיו צפון" תוכנית רדיו חברתית חדשה אותה יגישו שמעון סבג ויוני הללי
שוטרי "רובע הדר" של משטרת חיפה ומתנדבי עמותת "יד עזר לחבר" חילקו ארוחות בוקר חמות וחבילות מזון לדיירי הרחוב (הומלסים) בחיפה
בצל משבר הקורונה: בתי המשפט משבחים את פעילותה של עמותת "יד עזר לחבר"