ניצולי השואה אירחו את דור העתיד של מנהיגי המחר של העולם היהודי !

הועלה על ידי:
נכתב בתאריך: 3 באוגוסט 2019

שתף / שתפי את העמוד בפייסבוק או בוואטסאפ

במהלך השבוע הגיעה קבוצה גדולה של כ-100 בני נוער ממדינות שונות בארה"ב לבקר את ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה, היו אלה בני הנוער של "עמיתי דילר" שהיא תוכנית מנהיגות בינלאומית לבני נוער יהודים. התוכנית מעצימה ומדריכה את משתתפיה להיות מנהיגים פעילים ואפקטיביים, עם זהות יהודית מגובשת וכבוד. חניכי "דילר" הם דוגמה למחוייבות לתיקון עולם ותחושת שייכות ואחריות לקהילותיהם, לישראל ולעם היהודי.תוכנית "עמיתי דילר" שואפת לעורר השראה בבוגריה: ליצור רשת בינלאומית של מנהיגים יהודים, שישתפו פעולה, באופן יצירתי ויהיו מעורבים ביצירת עולם טוב יותר. הכשרת מנהיגי המחר של העולם היהודי עוברת אצל ניצולי השואה של העמותה ועברה בביקור ב"מוזיאון השואה" של העמותה השוכן בקריית החסד של העמותה ברחוב קסל שבחיפה.תכנית "עמיתי דילר" נוסדה בעיר סן פרנסיסקו במדינת קליפורניה שבארה"ב בשנת 1997 על ידי קרן משפחת הלן דילר, שהיא קרן פילנתרופית התומכת מבית הפדרציה היהודית. הקרן תומכת בתוכניות ומוסדות, בדגש על תחומי החינוך, המדע והאומנויות באיזור מפרץ סן פרנסיסקו ובכלל ברחבי העולם. למעלה מ-20 שנה תומכת הקרן, מתוך אמונה שלמה של הלן דילר בחשיבות ההשקעה בבני נוער, בבני נוער יהודים, ויוצרת עבורם חוויות מעצימות שיחזקו הן את זהותם היהודית והן את כישורי המנהיגות שלהם.
מאז, צמחה התכנית והתרחבה וכוללת היום 16 שותפויות ו-32 קהילות ברחבי מדינות העולם. תוכנית "עמיתי דילר" מוכרת כיום כתוכנית מובילה בפיתוח מנהיגות נוער יהודי.לתוכנית למעלה מ-5,000 בוגרים, מנהיגים פעילים מחויבים לשיפור עתיד קהילותיהם, ישראל והעם היהודי. קרן הלן דילר פועלת מתוך אמונה שהשקעה בבני נוער היום תיצור את מנהיגי העולם היהודי לדורות הבאים. בני הנוער, חניכי התוכנית נחשפים וחוקרים את הרעיון של תיקון עולם והם עושים זאת באמצעות מסע זהות אישי, לימוד קהילתי וניסיון להבין מהו האופן בו הם רוצים להשאיר חותם. תהליך זה מתרחש בסדנאות קבוצתיות אחת לשבועיים, שבתונים משותפים, סמינר בן עשרה ימים בקהילות דילר השונות וסמינר קיץ המאחד את כלל החניכים לחוויה משותפת במדינת ישראל.במהלך ביקורם של בני הנוער בקריית החסד של העמותה הם קיבלו סקירה מקיפה אודות העמותה ועל מפעל חייו רב השנים של מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג, עוד סיירו וביקרו בני הנוער גם במוזיאון השואה של העמותה ממנו התרשמו רבות כשעם סיום הביקור במוזיאון התקיים מפגש ישיר ומרגש עם ניצולי השואה בו האזינו בני הנוער בקשב רב לעדותו המצמררת של שלמה שרצר ניצול השואה מרומניה בן ה-92, דייר ה"בית החם של ניצולי השואה" בתקופת חייו בשואה,לעדותה של ניצולת השואה מרומניה מניה הרמן בת ה-89 שסיפרה לבני הנוער שהתאספו סביבה: ""אני זוכרת שהכניסו אותנו לחדר, הם היו עשרה איש. ילדים אני כבר לא ראיתי, אני הייתי הילדה היחידה. נכנס חייל עם רשימה ביד וקרא כל פעם לגבר אחר החוצה, שמענו ירייה והוא כבר לא חזר. ישבנו וחיכינו בתור אבל אמא שלי ידעה שהולכים למות. היא אמרה "לפחות את תישארי בחיים ותוכלו לספר מה שקרה איתנו". היא לקחה אותי לפינה של החדר ומצאה שמה כל מיני סמרטוטים וכיסתה אותי ולא יכולתי לנשום. היא חשבה שהחייל לא יראה אותי וכך אוכל לשרוד. אחרי זמן מה פתאום הדלת נפתחה ונכנסו שני חיילים רוסים מהצבא האדום. אמרו: "יהודים, אתם משוחררים. אנחנו כבשנו את המקום. אתם יכולים ללכת לאן שאתם רוצים". בצורה כזו מספר יהודים, ואנחנו בניהם, שרדנו שם את השואה". עוד האזינו בני הנוער לעדויות של ניצולי שואה נוספים.במהלך האירוע הודה מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג לבני הנוער הצעירים על ביקורם ואמר: "כל הכבוד לכם שחשבתם להגיע אלינו לבקר את ניצולי השואה שהם הגיבורים האמיתיים של כולנו. אני מודה לכל אחד ואחד מכם ומאחל לכם הצלחה בהמשך דרככם בפרוייקט חשוב זה, ומאחל לכולכם שתנהיגו ביום מן הימים גם את העולם היהודי".כמו תמיד גם מפגש זה היה מרגש ביותר בו לא נשארה אף עין יבשה. בני הנוער הבטיחו לניצולי השואה להעביר את המסר שלהם בכלל לדורות הבאים, עוד הבטיחו לבוא ולהגיע שוב לישראל לביקור גם עם בני משפחותיהם בקרוב.צילומים: אוקסנה שלומוב, אדיר יזירף.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

חדש!

אלפי אורחים מעשרות מדינות העולם מבקרים ב"מוזיאון השואה" של "יד עזר לחבר"

17 באוקטובר 2019
מתי בפעם האחרונה ראיתם אלפי אנשים מסין, הונג קונג , פינלנד, מלזיה, נורבגיה, אוסטרליה, איי פארו, ארה"ב, הולנד, גרמניה, קנדה, […]
אלפי אורחים מעשרות מדינות העולם מבקרים ב"מוזיאון השואה" של "יד עזר לחבר"
חדש!

ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" התארחו ברוב פאר והדר כ"אושפיזין" בסוכתה של אשת העסקים המצליחה הגב' ירדנה עובדיה

16 באוקטובר 2019
ביום הראשון של חול המועד סוכות (שלישי, 15.10) הגיעו למעלה מ-100 ניצולי שואה דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של […]
ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" התארחו ברוב פאר והדר כ"אושפיזין" בסוכתה של אשת העסקים המצליחה הגב' ירדנה עובדיה
סבג: "אני וניצולי השואה נרגשים מעצם ההזמנה להתארח כ"אושפיזין" בסוכתה של אשת העסקים המצליחה הגב' ירדנה עובדיה"