עיתון "ישראל היום": דואגים לניצולי השואה – עם אחד ולב אחד של עמותת "יד עזר לחבר"

הועלה על ידי:
נכתב בתאריך: 27 במרץ 2020

שתף / שתפי את העמוד בפייסבוק או בוואטסאפ

עמותת ""יד עזר לחבר" בחיפה מפעילה את ה"בית חם לניצולי השואה" המשכן למעלה מ-120 ניצולי שואה בקריית חסד לתפארת שהקימה שרחוב קסל 6 הנמצא בשכונת הדר בחיפה.

העמותה מסייעת לאלפי ניצולי שואה, קשישים ונזקקים מכל איזור חיפה וברחבי סבובותיה. בקבות התפרצות נגיף הקורונה בישראל הקים מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג את "סיירת הקורונה" של העמותה העוזרת ומסיעת לניצולי השואה להתמודד עם התקופה הקשה והימים הלא פשוטים העוברים עליהם ובכלל גם על כולנו בימים אלה.

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה מר שמען סבג אמר: "מאות שיחות ביום מגיעות אלינו אל המוקד, ניצולי שואה, קשישים ומרביתם נמצאים בבידוד ביתי וזאת עקב גילם. הם מודאגים עקב היותם בקבוצת סיכון גבוהה ולכן גם הם לא יוצאים מביתם לרכוש מזון או תרופות.

המתנדבים הרבים של העמותה אורזים עבורם חבילות עם עשרות מוצרי מזון יבשים וגם ארוחות חמות בארגזים ומשנעים אותם אל מחוץ לביתם. אנחנו מתקשרים ויוצרים קשר טלפוני עם ניצול השואה ומעדכנם אותו כי חבילת המזון העמוסה במוצרים עומדת ליד הדלת בפתח ביתו ואחר כך ממשיכים לעוד משימה ומשימה בחלוקת חבילות המזון" .

(פורסם בעיתון "ישראל היום" ביום שישי, 27.3.2020, מאת: דניאל סיריוטי).

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

בצל משבר הקורונה: אלפי חבילות מזון וערכות מזון חלביות מיוחדות תחלק עמותת "יד עזר לחבר" לניצולי שואה ולנזקקים לחג השבועות
לקראת חג השבועות: עמותת "יד עזר לחבר" תעשה הרבה לבן על הלב וחג חלבי ושמח בחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה ולמשפחות מעוטות יכולת
לרגל "יום האחות והאח הבינלאומי" בחרה עמותת "יד עזר לחבר" באח דימה (דימיטרי) רוזנפלד מביה"ח רמב"ם לאח מופת מצטיין !