עיתון "ישראל היום": דואגים לניצולי השואה – עם אחד ולב אחד של עמותת "יד עזר לחבר"

הועלה על ידי:
נכתב בתאריך: 27 במרץ 2020

שתף / שתפי את העמוד בפייסבוק או בוואטסאפ

עמותת ""יד עזר לחבר" בחיפה מפעילה את ה"בית חם לניצולי השואה" המשכן למעלה מ-120 ניצולי שואה בקריית חסד לתפארת שהקימה שרחוב קסל 6 הנמצא בשכונת הדר בחיפה.

העמותה מסייעת לאלפי ניצולי שואה, קשישים ונזקקים מכל איזור חיפה וברחבי סבובותיה. בקבות התפרצות נגיף הקורונה בישראל הקים מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג את "סיירת הקורונה" של העמותה העוזרת ומסיעת לניצולי השואה להתמודד עם התקופה הקשה והימים הלא פשוטים העוברים עליהם ובכלל גם על כולנו בימים אלה.

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה מר שמען סבג אמר: "מאות שיחות ביום מגיעות אלינו אל המוקד, ניצולי שואה, קשישים ומרביתם נמצאים בבידוד ביתי וזאת עקב גילם. הם מודאגים עקב היותם בקבוצת סיכון גבוהה ולכן גם הם לא יוצאים מביתם לרכוש מזון או תרופות.

המתנדבים הרבים של העמותה אורזים עבורם חבילות עם עשרות מוצרי מזון יבשים וגם ארוחות חמות בארגזים ומשנעים אותם אל מחוץ לביתם. אנחנו מתקשרים ויוצרים קשר טלפוני עם ניצול השואה ומעדכנם אותו כי חבילת המזון העמוסה במוצרים עומדת ליד הדלת בפתח ביתו ואחר כך ממשיכים לעוד משימה ומשימה בחלוקת חבילות המזון" .

(פורסם בעיתון "ישראל היום" ביום שישי, 27.3.2020, מאת: דניאל סיריוטי).

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

חברות "מעגל נשים חיפה" הגיעו לשמח את ניצולי השואה של "יד עזר לחבר"

30 בינואר 2021
קבוצת נשים החברות בארגון "מעגל נשים חיפה" הגיעו השבוע (חמישי, 28.1.2021) לבקר ולשמח את ניצולי השואה דיירי ה"בית החם של […]
חברות "מעגל נשים חיפה" הגיעו לשמח את ניצולי השואה של "יד עזר לחבר"
בצל משבר הקורונה והסגר השלישי צויין "יום השואה הבינלאומי" בטקס מרגש ומיוחד בעמותת "יד עזר לחבר" בחיפה
עמותת "יד עזר לחבר" פתחה במבצע לוגיסטי ענק וחסר תקדים גם בסגר השלישי: אלפי חבילות מזון ארזה וחילקה "יד עזר לחבר" לניצולי שואה, קשישים ולמשפחות מעוטי יכולת ● מנכ"ל העמותה, סבג: "שברנו כבר את כל השיאים, לצערי, מסגר לסגר המספרים רק מתעצמים, העמותה לא תשאיר אף רעב אחד גם בסגר השלישי, יהיה בסדר בסגר !"