בית חם לניצולי שואה

ה"בית החם לניצולי השואה" הוא הראשון מסוגו בישראל ובכלל בעולם כולו המיועד לניצולי שואה שחיים מתחת לקו העוני, ה"בית החם של ניצולי השואה "הוקם בשנת 2005 ע"י שמעון סבג, מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר".

כיום קיימים ארבעה בתים חמים שמתפרסים על קריית חסד שלמה וגדולה ברחוב שלם, ברחוב קסל בחיפה, כ-120 ניצולי השואה החיים ביחידות הדיור המרווחות ומאובזרות בכל הצרכים המותאמים לכל ניצול בנפרד והכל בבניינים משופצים ברמה גבוהה בהם נבנו גם מעליות כדי להקל על ניצולי השואה.

לצורכי ניצולי השואה עומדים:

  • מרפאת שיניים משוכללת שמיועדת לניצולי השואה שחיים בבית החם ולכל ניצולי השואה בישראל שזקוקים לטיפולי שיניים (ללא כל תשלום).
  • בית כנסת כהלכה, בבית כנסת זה חגגו לא מזמן, 12 ניצולי שואה את בר המצווה שלהם שלא הספיקו לחגוג בזמן המלחמה. צוות המתנדבים וניצולי השואה הפכו למשפחה אחת גדולה. ההתייחסות לכל ניצול היא אישית וחמה.
  • חדר אוכל גדול עם מטבח משוכלל ושף שמכין להם שלוש ארוחות ביום ואפילו אופה להם עוגות אישיות בימי ההולדת שלהם (עד 120).
  • מרפאה עם חובש 24 שעות ביממה, מחלקה פסיכולוגית/פסיכיאטרית, תרגילי ספורט ויוגה, חוגים שונים, מסיבה שבועית, טיולים, מופעי תרבות, עשרות מבקרים מחו"ל שבאים לחבק אותם ומאות מתנדבים שנותנים להם הרבה אהבה, חום והרגשה של "בית חם".
  • מאות ניצולי שואה שחיים מתחת לקו העוני, מחכים להזדמנות הראשונה כדי להצטרף לבית החם, אנו עושים הכל כדי לגייס כסף לשיפוץ עוד בניין ועוד בניין לטובת כל מאות הניצולים שמקווים להיות חלק ממשפחה גדולה ואוהבת של ניצולי שואה בבית החם.

     

    סרטון פתיחת הבית החם לניצולי שואה בחיפה: