מארק ביאנו

הועלה על ידי:
נכתב בתאריך: 19 ביולי 2013

שתף / שתפי את העמוד בפייסבוק או בוואטסאפ

מארק ביאנו, בן פלורנס ואדריאן, נולד בט"ז באדר תשל"ד (10.3.1974) בעיר בוקרשט, רומניה, ובגיל חמישה חודשים עלה לישראל, והתיישב בעיר חיפה.
למד בבית הספר היסודי "דוד ילין" ובתיכון "עירוני ה", שירת בחיל האוויר.

בסיום השירות הצבאי בחיל האוויר, למד מארק לתואר ראשון במשפטים באוניברסיטת חיפה.

מארק שחלם כל ימיו להיות עיתונאי, בתום לימודיו הצליח להגשים את החלום והחל לעבוד ככתב בתחנת הטלוויזיה בכבלים המקומית בעיר חיפה, בתוכנית "חדשות היום" –  הוא שימש ככתב המוניציפאלי של המגזין "חדשות היום" בכבלים, באזור חיפה והצפון.

במהלך עבודתו, כיסה מארק, עניינים עירוניים וענייני איכות הסביבה, והפך לכתב בולט ומוערך. בהתאם להתקדמותו בעולם התקשורת, המשיך מארק להתפתח מבחינה אקדמאית, כשהוא מתחיל ללמוד לתואר שני בתקשורת גם זה באוניברסיטת חיפה.
ביום 06.06.2001, נישא מארק לנעמי לבית וולובסקי אז, בת 24, אשת מחשבים והדרכה. בהזמנה לחתונה צוטטו מילותיו של אלתרמן: "אתך נותרתי בשניים, עם רוח על המים / עם פרח בר פשוט, אתך עד קץ אשוט…". השניים הקימו בחיפה את ביתם.

השניים יצאו לירח דבש ממושך בארצות-הברית ובאיים הקאריביים. לאחר שובו, חזר לדווח מהשטח. "משקיען ובעל מסור", סיפרו במערכת "חדשות היום".

ביום חמישי 02.10.2003 הגיש בפעם האחרונה מבזק חדשות.

בשבת בצהריים, ח’ בתשרי תשס"ד (04.10.2003), פוצצה מחבלת-מתאבדת את חומר הנפץ שנשאה בתיקה בתוך מסעדת "מקסים, בשד’ ההגנה בכניסה הדרומית לחיפה, סמוך לים. הפיגוע הנורא קטע את תוכניותיהם של מארק ונעמי – שניהם נרצחו זה לצד זו. דקות ספורות לאחר הפיגוע ניסו מפיקי המהדורה לאתר אותו. רק לאחר שלא הצליחו, הבינו שמשהו קרה. מארק ביאנו הניח אחריו זוג הורים ואחות.

בפיגוע נפגעו עשרות מיושבי המסעדה ההומה אדם. 21 אנשים נרצחו במקום, ביניהם;מארק ורעייתו, שהגיעו למסעדה לארוחת צהריים. בן 29 במותו.

מארק, הותיר הורים ואחות. הובא למנוחות בחלקת הגיבורים בבית העלמין שדה יהושע בחיפה, לצד רעייתו. מארק, מונצח באנדרטה בהר הרצל לזכר חללי פעולות האיבה.

כתוב / כתבי תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

נעמי ומרק ביאנו ז”ל | יום הזכרון לחללי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה בחיפה

17 באפריל 2018
מרק ונעמי ביאנו נרצחו לפני 15 שנה בפיגוע במסעדת מקסים. בפיגוע נרצחו 21 סועדים ועובדים במסעדה שעל שפת הים על […]
נעמי ומרק ביאנו ז”ל | יום הזכרון לחללי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה בחיפה

אזכרה לציון 13 שנים למותם של נעמי ומרק ביאנו ז״ל שנרצחו בפיגוע הטרור

11 באוקטובר 2016
ביום שלישי, ערב יום הכיפורים ,2016 נערכה אזכרה לציון 13 שנים למותם של נעמי ומרק ביאנו ז״ל שנרצחו בפיגוע הטרור […]
אזכרה לציון 13 שנים למותם של נעמי ומרק ביאנו ז״ל שנרצחו בפיגוע הטרור

נעמי וולובסקי ביאנו

5 באוקטובר 2014
נעמי (ביאנו) וולובסקי נולדה בחיפה ב 17 למרץ 1978 לדוריאן ורחל, אחות למיכאל.
למדה בבית ספר יסודי "אינשטיין" ותיכון ב"אליאנס" בחיפה.
בצבא שרתה כסייעת לרופא שיניים בחיל הים בבסיס שייטת 13.

כנערה נעמי הצליחה כדוגמנית בארץ ובאירופה עד תחילת השרות הצבאי. למרות שלא ייחסה חשיבות גדולה לעולם הדוגמנות וראתה בזה כהרפתקאה חולפת, יופיה ואישיותה כבשו את דרכה להצלחה במגזינים מפורסמים.

לאחר שחרורה מהצבא, למדה עיצוב וגרפיקה ממוחשבת שבו הביעה את אהבתה וכשרונה לציור וקריקטורות.
עם תום הלימודים החלה לעבוד באופן עצמאי בעולם הפרסום ובמקביל כמדריכה בלימודי עיצוב ומחשוב במיכללת תילתן. בהמשך החלה ללמוד מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה, למודים שלא הספיקה לסיים.

נעמי הדריכה במכללת תילתן בחיפה עד יומה האחרון, שם זכתה להכרה ובאהדה בקרב התלמידים ומבעלי המכללה ארז ומיכל ישכרוב – אישיותה הקריזמתית והדומיננטית, מלאת ההומור בלטו בכל מקום שהכירו אותה כבר מילדותה.
במסגרת ההדרכות נעמי העניקה יחס מיוחד וחם לאנשים בעלי מוגבלויות שהשתתפו בהרצאות – כשנשאלה על דרכה זו אמרה שקבלה מעולמם העשיר יותר ממה שנתנה.

לנעמי היו אנרגיות ושימחת חיים רבה והיא ידעה להשתמש בתכונות אלה ולמלא את חייה עד תום -  עבודה, לימודים, חברים רבים. עם זאת ידעה לנצל ולחלק את הזמן ולהקדיש זמן למשפחתה לנישואייה הטריים ולכל חבריה ולתת תשומת לב רבה לכל מי שהכיר אותה.

נעמי היית בת אוהבת שטיפלה במסירות בהוריה, והעניקה לי – מיכאל, אהבה וחברות בלתי נשכחים - נעמי היא אחותי אך גם תמיד היוותה עבורי מודל ודמות נערצת.
לנעמי הייתה אישיות ססגונית ובולטת, אסרטיבית אבל שופעת חום, הומור ושימחת החיים, חיוך מקסים ועיניים תכולות גדולות חודרות, מלאות סקרנות ושובבות שאי אפשר היה להישאר אדיש אליהם. היא השאירה רושם וזכרון אצל כל מי שהכיר אותה.

נעמי נישאה למארק ביאנו בגיל 23 בשנת 2001, שניהם צעירים מוכשרים ומבטיחים – זוג מקסים חם אנושי ומלא בשמחת חיים. אנשי משפחה למופת, זוג שתמיד היה נעים בחברתם, מהחיוך, מהאופטימיות. כאלה שהיית רוצה להיות לצידם ולספוג מאישיותם וקיסמם האישי כזוג, ומכל אחד לחוד.
נעמי הייתה מעורבת בחייו של מארק כאישה אוהבת אך גם שותפה במשורים המקצועיים העיתונאיים, וסייעה לו בעבודתו התקשורתית כעיתונאי שתרמה בפתיחת עמותת יד עזר לחבר בהדר חיפה.

שמם של נעמי ומארק מונצח בשלט של העמותה, ובליבו של מנהל העמותה – שמעון סבג.

הקשר שלי עם העמותה החל מספר שנים לאחר הירצחם - נעמי ומארק נירצחו ברביעי לאוקטובר 2003 בדרכם החוצה ממסעדת מקסים בחיפה ע"י מחבלת ערבייה. החלטתי להמשיך את דרכם בעזרה למען הניזקקים וכך גם להנציח את שמם ופועלם, וייצרתי את אתר הבית של עמותת "יד עזר לחבר" אותו אני מעדכן בכל פעולות העמותה.

יהי זכרם ברוך.
מיכאל, אחיך האוהב.
מיכאל ונעמי וולובסקי

נעמי וולובסקי ביאנו