אישה עם שליחות: הפינית שמקדישה את חייה לניצולי שואה בחיפה

הועלה על ידי:
נכתב בתאריך: 4 ביולי 2015

שתף / שתפי את העמוד בפייסבוק או בוואטסאפ

מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר" 
 
בואו ותכירו את הגב' טריה הילטונן . טרה , היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות , וכיום נמצאת בגימלאות, היא החליטה להתנדב ב"בית החם לניצולי שואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה , ומקדישה את חייה לרווחתם של הקשישים , דיירי בית האבות לניצולי השואה הגרים בו. 
טריה הילטונן היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות בגימלאות

טריה הילטונן היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות בגימלאות

אומרת בהתרגשות רבה הגב' הילטונן: "אני מרגישה שזהו הייעוד שלי בחיים , זה המקום שאלוהים רוצה שאהיה בו" היא החליטה להתנדב ב"בית החם לניצולי השואה" בחיפה ולהקדיש את שארית חייה לקשישים העריריים המתגוררים בו.
 
"הבית הם לניצולי השואה" , המכונה גם "קריית החסד" של עמותת "יד עזר לחבר" , הקימו בהתנדבות עמותת "יד עזר לחבר" והשגרירות הנוצרית הבינלאומית שמרכזה בירושלים, והיא אף מסייעת בתיקצובו באמצעות תרומות של נוצרים אוהבי ישראל במכל מדינות העולם השונות. ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה , מתגוררים כיום 120 ניצולים שואה עריריים, ומאות נמצאים ברשימת המתנה .
 
הילטונן הגיעה לחיפה לפני שבועיים בעקבות תוכנית רדיו שהפיקה ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית", שגוללה את סיפורו של הבית . עוד הוסיפה בדבריה הגב' הילטונן: "ברגע ששמעתי על המקום הנפלא הזה ברדיו , הרגשתי שזה בדיוק המקום בשבילי , והחלטתי להגיע לישראל ולהקדיש את עצמי לבית הזה . אני תומכת במדינת ישראל ובעם היהודי, ואני אוהבת מאוד את העבודה שלי כאן בחיפה. אני רוצה להקדיש את חיי לניצולי השואה פה ואני מרגישה שזה הייעוד שלי בחיים".
 
סגנית מנהלת הרווחה בשגרירות הנוצרית הגב' יודית סץ מציינת כי בנוסף לגב' הילטונן יש עוד נוצרים רבים שמגיעים לישראל כדי לסייע לניצולי השואה . מייסד עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג אמר: ״טריה היא המלאך בלבן והיא עושה את עבודתה כאן במסירות רבה ובצורה הכי טובה והכי אנושית שרק אפשר".

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה הגיע לבקר את ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

המיליארדר מיטש גולדהאר ביקר במוזיאון "השואה והתקומה" החדש של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

1 במאי 2018
המיליארדר מיטש גולדהאר, הבעלים של קבוצת מכבי תל אביב בכדורגל, הגיע הערב (יום ראשון, 29.4) מספר שעות לפני משחק קבוצתו […]
המיליארדר מיטש גולדהאר ביקר במוזיאון "השואה והתקומה" החדש של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

עמותת "יד עזר לחבר" פינתה וסייעה למאות ניצולי שואה וקשישים בגל השריפות שפקד את העיר חיפה

28 בנובמבר 2016
עמותת "יד עזר לחבר" התחילה כבר מהיום הראשון לתחילתו של גל השריפות הגדול שפקד את העיר חיפה בהקמתו של מוקד חירום מיוחד, הפועל גם בימים אלה 24 שעות ביממה, המוקד מסייע למאות קשישים וניצולי שואה שנפגעו בגלי השריפות הרבות שהציתו את העיר חיפה. עמותת "יד עזר לחבר" נתנה סיוע מיידי לניצולי שואה, קשישים וגם לרבים מתושבי העיר שביתם נשרף בשריפה, רבים קיבלו מקום לינה, אוכל, ציוד ועוד כשהכל נעשה במתחם קריית החסד של העמותה אשר ברחוב קסל שבחיפה. מעבר לכך העמותה בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג שבסיועם של עשרות מתנדבי העמותה שגוייסו למען מבצע חסר תקדים זה בסיוע לתושבי העיר חיפה. המתנדבים חילקו וסייעו בחלוקת מוצרים היגייניים ובנוסף סייעו בשיקום החלונות של בתים רבים על מנת שהקשישים שבתיהם נפגעו לא יסבלו מהרוחות החזקות שגרמו לקור עז בימים אלה. מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג העושה לילות כימים לטובת רווחתם של ניצולי השואה והקשישים במשך כל ימות השנה, לא נח לרגע והסתובב עם מתנדבי העמותה כמעט בכל מוקדי השריפות ברחובות העיר חיפה ובשכונות הרבות שבתיהם הרבים נפגעו ונשרפו בשריפה ותושביה פונו. הסיוע היה ברבים מהמקרים בחירוף נפש עז וכל זאת כשהאש עוד בוערת בלהבות גדולות על מנת להציל כמה שיותר קשישים.
עמותת "יד עזר לחבר" פינתה וסייעה למאות ניצולי שואה וקשישים בגל השריפות שפקד את העיר חיפה