המועדון החדש ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" יונצח לזכר משפחתו של המיליארדר מיטש גולדהאר הבעלים הקנדי של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א

  1. ראשי
  2. ארועים בעמותה
  3. המועדון החדש ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" יונצח לזכר משפחתו של המיליארדר מיטש גולדהאר הבעלים הקנדי של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א

מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר"

הבעלים של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א בכדורגל , המליארדר מיטש גולדהאר עזב ביום רביעי , יום משחק גמר גביע המדינה את ההכנות של מועדונו למשחק גמר הגביע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה והגיע מלווה במנכ"ל המועדון מרטין ביין ופמליה גדולה של חברים ובני משפחה, ביניהם גם הטניסאים אלופי ישראל אנדי רם והראל לוי וספורטאים נוספים ל"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר", בקרית החסד שברחוב קסל בחיפה .

גולדהאר סייר במתקני קרית החסד , בביתו של ניצול השואה מר בינימין גינצבורג בן 96 ניצול גטו לינגרד ועוד, הוא התעכב ארוכות ליד מוזיאון ההנצחה "יד לניצול" שהקימה העמותה לזיכרם של ניצולי שואה, קיבל סקירה מקיפה ממייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג , ומהיועץ המשפטי של העמותה עו"ד יגאל דנינו ויחד סיירו למעלה משעה בקריית החסד של העמותה אשר ברחוב קסל בחיפה .

DSC_1162

סבג סיפר לגולדהאר ולפמליה הגדולה שליוותה אותו על העשייה והמטרות העיקריות והחשובות של העמותה . עוד חשף בפניו את הקשיים המרובים ברכישת ותיחזוק המיבנים. בתוך כך, ציין בפניו את פועלה הנרחב של העמותה גם בבתי הילד ובהענקת ציוד רפואי לנזקקים, בבתי מחסה לחסרי בית ובאיכלוס כמעט ללא תמורה של ניצולי שואה שננטשו בחלקם, או שמצאו עצמם לבד בעולם, וגורלם לא שפר עליהם .

במפגש המרגש נפגש גולדהאר עם עשרות ניצולי שואה , דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" ושמע גם את סיפוריהם האישיים והמרגשים של הגב' שושנה קולמר בת ה – 97 ניצולת השואה ילידת צ'כיה , ששרדה את תופת מחנה ההשמדה אושוויץ. במהלך דבריה נראה גולדהאר מזיל דמעות והתרגשותו לא ידעה גבול .

גולדהאר שמע גם את ניצולת השואה הגב' יהודית רוזנצוויג , שסיפרה כיצד נמלטה מידיו של הצורר הנאצי ושרדה את תופת מחנה ההשמדה , וגם כאן גולדהאר ואנשי פמלייתו לא הסתירו את התרגשותם הרבה.

בסיום האירוע אמר גולדהאר לנוכחים במועדון , בהתרגשות עצומה כי עצם הזמנתו למקום הזה מרגשת אותו . הוא סיפר כי הוא עצמו בן למשפחת של ניצולי שואה . סיפר כי סבתו , סבו וכל בני משפחתו ניספו בשואה . היחידה שהצליחה להימלט מהצורר היתה אימו. גולדהאר אמר: "אני כאן עומד מולכם ומודה לכם על שהזמנתם אותי לכאן , זה יום גדול ומיוחד עבורי להיות כאן ולשמוע את מה שעבר עליכם . אני שותף לרגעים הקשים האלה גם מצד בני משפחתי. אני יודע שאני לא יכול להקל עליכם כרגע , אבל אהיה שותף ואנסה לתרום כמה שיותר לסייע למקום המדהים והמרגש הזה . אני עומד כאן נפעם לראות את פעילותו רבת השנים של מר שמעון סבג , על מפעל חייו האדיר , לטובת רווחתם של ניצולי השואה . אין הרבה אנשים שנשפך מהם הטוב, והטוב לב שיש באדם . כולי נרגש לעמוד ליד האיש הזה . הוא איש יקר לא רק לכם אלא לרבים בארץ הזו שהוא ממלא את מקומם". עם סיום דבריו עזב את המיקרופון , וניגש לחבק לנשק את ניצולות השואה .

DSC_0977

סבג לא נשאר חייב ובדברי הברכה סיפר כי המועדון החדש של ניצולי השואה נחנך רק לפני כחודש ימים וציין: "אני מתכוון להנציח את המקום הזה לזכר בני משפחתך קורבנות השואה שניספו", הבטיח סבג בנוכחות כולם. "אנחנו נזמין אותך שוב ממש בקרוב , להסרת הלוט בזמן שיהיה לך נוח בעוד כחודש ימים כשנשלים את בניית הקמת המועדון". לאחר דברים אלה , נראה גולדהאר נרגש ומופתע , ושוב דמעות נראו בעיניו , ובעיניי הנוכחים . "זו מחווה שלא ציפיתי לקבל ואני נרגש ומודה לך מאד", הוא אמר לסבג בקול נרגש בעינים דומעות. עם סיום האירוע העניק מייסד העמותה מר שמעון סבג מגן הוקרה ותעודות הוקרה למיטש גולדהאר , למנכ"ל קבוצת מכבי ת"א מרטין ביין , ולדובר הקבוצה עופר רונן .

השניים והפמליה נפרדו בחיבוקים לא לפני שגולדהאר עמד ושוחח ארוכות עם עשרות ניצולי שואה שנכחו גם הם במפגש מרגש זה , שמע את דברים והבטיח להיות בקשר רצוף עם עמותת "יד עזר לחבר" .

נוסיף כי באירוע מרגש זה הגיעו בפמליית גולדהאר גם מספר בנות מפרוייקט "תגלית" הנלחם בתופעת ההתבוללות של הדור הצעיר היהודי בתפוצות ומחזק את הקשר בין צעירי התפוצות לישראל . עוד נטלו חלק גם מזכירות העמותה הנאמנות תמי סינר ורותי כהן , אריה ברונשטיין מתנדב העמותה הוותיק , הקב"ט ישראל כהן , העובדת הסוציאלית של העמותה הגב' עמית אשד , הגב' נעמי אילוז , איש האבטחה ומתנדב העמותה הוותיק ראובן פריזי המסייע בהתנדבות מלאה בכל אירועי העמותה , עובדי עמותת "יד עזר לחבר" ומתנדביה הרבים וכל דיירי ה"בית החם לניצולי השואה". כל הנוכחים באירוע נהנו מכיבוד טעים ומרענן שהוכן על ידי טבח העמותה שמעון חן וצוות עובדי חדר האוכל של העמותה .

נוסיף ונציין כי 4 שעות לאחר האירוע המרגש זכתה קבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב בגביע המדינה , וכי גולדהאר אמור להגיע לביקור נוסף בעמותת "יד עזר לחבר" ובעוד מספר שבועות לטקס מרשים ומרגש ביותר להסרת הלוט . לא נשארה אף עין יבשה באירוע מרגש זה .

צילומים: ג'ו לוציאנו , רומן לוינגרד

_______ _____ ________ __ ______ __ ______ DSC_0916 _______ _____ _____ _______ _____ ______ _________ DSC_1070 DSC_1073

sdfgsdghg qwrfgs DSC00138 DSC_1162 DSC_1160 DSC_1151 DSC_1132 DSC_1128 DSC_1031 11265552

 

תפריט
נגישות