אישה עם שליחות: הפינית שמקדישה את חייה לניצולי שואה בחיפה

  1. ראשי
  2. למען הנזקקים
  3. אישה עם שליחות: הפינית שמקדישה את חייה לניצולי שואה בחיפה
מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר" 
 
בואו ותכירו את הגב' טריה הילטונן . טרה , היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות , וכיום נמצאת בגימלאות, היא החליטה להתנדב ב"בית החם לניצולי שואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה , ומקדישה את חייה לרווחתם של הקשישים , דיירי בית האבות לניצולי השואה הגרים בו. 
טריה הילטונן היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות בגימלאות
טריה הילטונן היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות בגימלאות
אומרת בהתרגשות רבה הגב' הילטונן: "אני מרגישה שזהו הייעוד שלי בחיים , זה המקום שאלוהים רוצה שאהיה בו" היא החליטה להתנדב ב"בית החם לניצולי השואה" בחיפה ולהקדיש את שארית חייה לקשישים העריריים המתגוררים בו.
 
"הבית הם לניצולי השואה" , המכונה גם "קריית החסד" של עמותת "יד עזר לחבר" , הקימו בהתנדבות עמותת "יד עזר לחבר" והשגרירות הנוצרית הבינלאומית שמרכזה בירושלים, והיא אף מסייעת בתיקצובו באמצעות תרומות של נוצרים אוהבי ישראל במכל מדינות העולם השונות. ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה , מתגוררים כיום 120 ניצולים שואה עריריים, ומאות נמצאים ברשימת המתנה .
 
הילטונן הגיעה לחיפה לפני שבועיים בעקבות תוכנית רדיו שהפיקה ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית", שגוללה את סיפורו של הבית . עוד הוסיפה בדבריה הגב' הילטונן: "ברגע ששמעתי על המקום הנפלא הזה ברדיו , הרגשתי שזה בדיוק המקום בשבילי , והחלטתי להגיע לישראל ולהקדיש את עצמי לבית הזה . אני תומכת במדינת ישראל ובעם היהודי, ואני אוהבת מאוד את העבודה שלי כאן בחיפה. אני רוצה להקדיש את חיי לניצולי השואה פה ואני מרגישה שזה הייעוד שלי בחיים".
 
סגנית מנהלת הרווחה בשגרירות הנוצרית הגב' יודית סץ מציינת כי בנוסף לגב' הילטונן יש עוד נוצרים רבים שמגיעים לישראל כדי לסייע לניצולי השואה . מייסד עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג אמר: ״טריה היא המלאך בלבן והיא עושה את עבודתה כאן במסירות רבה ובצורה הכי טובה והכי אנושית שרק אפשר".
תפריט
נגישות