חיילי "מארינס" של הצי השישי האמריקאי ותלמידי "ליאו באק" התארחו ב"בית החם לניצולי השואה"

  1. ראשי
  2. Uncategorized
  3. חיילי "מארינס" של הצי השישי האמריקאי ותלמידי "ליאו באק" התארחו ב"בית החם לניצולי השואה"
מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר" 
 
אורחים רבים ממשיכים לעלות לרגל ולהגיע ליום התנדבות למען ניצולי השואה , והשבוע , ביום חמישי 14.1.2016 , הגיעו לביקור וליום התנדבות ב"בית החם של ניצולי השואה" אשר בקרית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה , עשרות חיילי "מארינס" של הצי השישי האמריקאי ובנוסף אליהם הגיעו לביקור באותו היום גם תלמידי כיתה י' של החטיבה העליונה מבית הספר "ליאו באק" שבחיפה .
 
האורחים הרבים שהגיעו שמעו במהלך היום בביקורם עדויות רבות מפיהם של מספר ניצולי שואה דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" אודות חייהם והישרדותם בתקופת השואה , ניצולי השואה סיפרו איך הם שרדו בגבורה את תופת מחנה ההשמדה אושוויץ והצורר הנאצי . אחר כך ניגשו חיילי ה"מארינס" האמריקאי התנדבו לעזור בעבודות האחזקה השוטפות של העמותה בסיוע שיפוץ דירות המגורים של ניצולי השואה ובניקיון וטיפוח רחבת מוזיאון "יד לניצול" שהקימה העמותה.
בינתיים , תלמידי "ליאו בק" הכינו ביחד עם ניצולי השואה עבודות יד של עציצים לרגל חג ט"ו בשבט שיחול החודש . עם סיום עבודותיהם של החיילים והתלמידים , התאספו כולם ב"מועדון החברתי" של ניצולי השואה על מנת לצפות במצגת מרשימה שאותה הכינו התלמידים בנושא חג ט"ו בשבט .
עוד התקיים דיאלוג מורחב בין ניצולי השואה לחיילים אודות הזוועות שעברו ניצולי שואה בתקופת השואה , דבר שגרם לדמעות רבות שהופיעו על פניהם של חיילי ה"מארינס" אשר הבטיחו להעביר את סיפור חייהם של הניצולים הלאה על מנת להנציח את זיכרון השואה .
בסיום הדיאלוג וההקרנה ניגשו כל חיילי ה"מארינס" , תלמידי בית הספר וניצולי השואה למשחקי בינגו משותפים בהם כולם נהנו מאוד .
 
יש לציין כי התרגשות גדולה היתה אף היא במפגש , היה זה כשהתלמידים בירכו את חיילי ה"מארינס" והעניקו להם עציצים לקישוט הספינה שלהם העוגנת בימים אלה בנמל חיפה . כמו כן העניקו לכולם צמידים המבוססים על העברת המעשה הטוב הלאה אותו יזם דקל בן ארויה , תלמיד כתה י"א של ביה"ס "ליאובק" .
 
לקראת סיומו של המפגש המרגש , העניק מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג , ביחד עם הגב' שושנה קולמר ניצולת השואה מצ'כיה בת ה 97 , תעודות הוקרה לתלמידים ולחיילים . מנכ"ל העמותה מר סבג אמר בדבריו: "גם היום אנו מצליחים ובגדול , בכוחות משותפים עם אורחנו החיילים והתלמידים , להעלות חיוך גדול ורחב על פניהם של ניצולי השואה הרבים של העמותה . ברצוני להודות מקרב לב לכל אחד ואחת מכם , ניצולי השואה של ה"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" אוהבים אותכם ומחבקים אותכם אל ליבם בכל הכוח" . כמו כן הוסיף ואמר: "ברצוני להודות למנהלת המועדון החברתי של העמותה הגב' נעמי אילוז , על כל פעילותה הרבה והעניפה וכל מה שהיא עושה לטובת רווחתם של ניצולי השואה של העמותה" . 
 
צילומים: עמית אשד .
תפריט