משלחת אורחים מגרמניה ביקרה ב"בית החם לניצולי השואה" !

  1. ראשי
  2. ארועים בעמותה
  3. משלחת אורחים מגרמניה ביקרה ב"בית החם לניצולי השואה" !
מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר" 
 
משלחת גדולה של אורחים רבים מגרמניה ביקרה ביום שלישי השבוע את ניצולי השואה , דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" שבקריית החסד של העמותה אשר ברחוב קסל שבחיפה . האורחים הרבים ביקרו וסיירו במתחם ה"בית החם של ניצולי השואה" , סיירו בקריית החסד , במוזיאון "יד לניצול" שהקימה העמותה לזיכרם של קורבנות השואה וביקרו בבתיהם של ניצולי השואה , כשבמהלכו של הביקור התכנסו ניצולי השואה והאורחים למפגש מרגש שהתקיים ב"מועדון החברתי" של העמותה שם הוקרן להם סירטון אודות ביקורם של ניצולי השואה במשכן נשיא המדינה בבית הנשיא שהתקיים לאחרונה בירושלים , לרגל יום השואה הבינלאומי שהתקיים ב – 27.1.2016 .
מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג הודה לכל האורחים הרבים מגרמניה על שהקדישו מזמנם בביקורם בישראל ובאו לבקר גם את ניצולי השואה הרבים של העמותה . האורחים מגרמניה קיבלו סקירה נרחבת בשפה הגרמנית על ה"בית החם לניצולי השואה" ועל מפעל חייו של שמעון סבג מפי הגב' יהודית סץ , סגנית מחלקת הרווחה בשגרירות הנוצרית בירושלים , שליוותה את הביקור לאורך כל שעות היום .
 
במהלך ביקורם של אורחי המשלחת מגרמניה הם האזינו בקשב רב לעדויות רבות מפיהם של מספר ניצולי שואה דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" אודות סיפור חייהם והישרדותם המרתק בתקופת השואה , ניצולי השואה סיפרו איך הם שרדו בגבורה את תופת מחנה ההשמדה אושוויץ והצורר הנאצי .
בקשב רב האזינו כל חברי המשלחת לדבריה של ניצולת השואה הגב' חווה הרשקוביץ , בת 82 ילידת רומניה ודיירת ה"בית החם לניצולי השואה" של העמותה שסיפרה אודות חייה בתקופת השואה כשגורשה מביתה ברומניה בשנת 1941 ונשלחה למחנה מעצר בברית המועצות , שם שהתה במשך שלוש שנים . הגב' הרשקוביץ אמרה לאורחים: "אנחנו רוצים שלא ישכחו שהיתה שואה ואם אנחנו לא נציין את זה אז אף אחד לא יזכור יותר" . יש לציין כי הגב' הרשקוביץ אף מסייעת כבר שנים רבות בכל צרכי ה"בית החם לניצולי השואה" ובאירגון משרד העמותה בהתנדבות מלאה .
 
דברים מרגשים ביותר המלווים בדמעות סיפרה גם האומנית והציירת הגב' מניה הרמן בת 83, ילידת רומניה , המתגוררת ב"בית החם לניצולי השואה" , שסיפרה אודות ילדותה כשהיתה בת 8 בצל הצורר הנאצי בתקופת השואה , בה גורשה היא , הוריה ובכל בני משפחתה למחנה ריכוז באוקראינה שם סבלו מתנאי מחייה קשים ביותר ללא מזון ברעב , בקור נוראי ובמחלות . האורחים הרבים מגרמניה סיירו בתערוכת הציורים שלה במועדון , לגב' מניה הרמן סיפור נוגע ללב במיוחד , היא כבר כתבה שלושה ספרים אודות ילדותה בשואה והישרדותה ביחד עם הוריה במחנה טריאסטריה שבאוקראינה, ועלייתה לארץ , היא מציירת שנים רבות וציוריה הם על פי חוויותיה האישיות . 
 
האורחים הרבים מגרמניה התרגשו , ותוך כדי המפגש המרגש עם ניצולי השואה ניתן היה לראות בבירור בכל שניה של מהלכו של היום כי עולות גם דמעות בעיניהם , היה מרגש ביותר !


 
צילומים: ג'וש דין , אדיר יזירף
P1070937 P1070934
P1070933 P1070924
P1070922 IMG_7349
IMG_7348 IMG_1676Fullscreen capture 02032016 231741.bmp
תפריט
נגישות