משפחה מוזיקלית מפינלנד הופיעה בקונצרט ייחודי ומרגש לניצולי השואה

  1. ראשי
  2. ארועים בעמותה
  3. משפחה מוזיקלית מפינלנד הופיעה בקונצרט ייחודי ומרגש לניצולי השואה
מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר"
 
במהלך כל ימות השנה מבקרים אורחים רבים מכל רחבי מדינות העולם השונות את ניצולי השואה של ה"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה . השבוע , ביום חמישי בתאריך: 10.3.2016 הגיעה לביקור משפחה אחת מוזיקלית ומיוחדת במינה מפינלנד , כל בני המשפחה הגדולה כולם מוזיקליים ומוכשרים בשירה ונגינה .
 
אם המשפחה מנגנת על פסנתר , אבי המשפחה מנגן בכלי מפוחית יד או בשמו הידוע קונצרטינה, זהו הוא כלי נגינה הדומה מאוד בצורתו לאקורדיון , אך קטן ממנו . בנם הגדול של משפחה מוזיקלית זאת מנגן אף הוא בחצוצרה ורעייתו מוזיקלית אף היא ומנגנת בכינור .  חלק מבנות המשפחה שרות ואחד מבני המשפחה מנגן בצ'לו , משפחה מוזיקלית מקסימה זאת היגרה לפני כ – 10 שנים מרוסיה לפינלנד , וכיום גרים כל בני המשפחה בפינלנד .  
 
לפני תחילתו של הקונצרט , המשפחה המוזיקלית קיבלה הסברים בשפה הרוסית אודות ניצולי השואה וה"בית החם" של העמותה , מפיה של רופאת העמותה הד"ר ארינה ניימארק – אלוחין , את הביקור ליוותה כהרגלה הגב' יהודית סץ , סגנית מחלקת הרווחה בשגרירות הנוצרית בירושלים , הטורחת רבות ועושה ימים כלילות לטובת רווחתם של ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" . 
 
הופעת הקונצרט היתה מרגשת ביותר ועשרות ניצולי השואה דיירי ה"בית החם" נהנו לכל אורך המופע משירים ומניגונים יפים ומקסימים … היה מרגש ביותר ! 
 
צילומים: ג'וש דין . 
______ ______ ____________ ______ (2) ______ ______ (1)______ (4) ______ (3)______ (2) ______ (1)
תפריט
נגישות