מסיבת חנוכה מרשימה בגיל ובשמחה התקיימה ב"בית הילד" של העמותה בנווה דוד בחיפה

  1. ראשי
  2. ארועים בעמותה
  3. מסיבת חנוכה מרשימה בגיל ובשמחה התקיימה ב"בית הילד" של העמותה בנווה דוד בחיפה

img_6672מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר"
חודש כסלו גם הוא כבר הגיע ועימו הגיע אלינו גם חג החנוכה, בחג זה האור גובר על החושך, זהו חג שחל בחודש כסלו ובו אנו מצווים כולנו לפתוח גם את הכיס וגם את הלב. חג החנוכה הוא חג של שמונה ימים, חג שמח במיוחד בו מדליקים את נרות החנוכה, אוכלים סופגניות ועוד, גם ב"בית הילד" לילדים ונוער בסיכון של עמותת "יד עזר לחבר". "בית הילד" של העמותה נמצא ברחוב חיזקיהו בשכונת בנווה דוד, עבר לאחרונה שיפוץ מקיף ונרחב ומאז מהילדים נהנים בו מארוחות מלאות בצהריים ובנוסף נהנים הילדים מחדר אינטרנט ומחשבים משוכלל, חדר יצירה בו מסייעים לילדים בשיעורי בית משחקים ועוד.

אולם "בית הילד" החדש של העמותה היה מלא וגדוש עד אפס מקום בילדים רבים ובני משפחותיהם משכונת נווה דוד והסביבה הקרובה שהגיעו לחגוג את חג החנוכה, השולחנות היו ערוכים מכל טוב, במטעמים, עוגות, סוכריות, ואיך לא ? לאורך כל המסיבה חולקו לילדים גם פופקורן, מרשמלו, וופלים ועוד. הילדים עסקו ביצירה ובעבודות יד בנושא החנוכה, שרו את שירי החנוכה והשמחה היתה גדולה ביותר.

בתחילת מסיבת החנוכה התקיימה הדלקת נרות מרשימה כשגיל דנינו מברך על הנרות. גיל דנינו הוא ידיד העמותה הוותיק כבר שנים רבות, מחב' "אלביט מערכות" ומהאחריות חברתית והפעילות לקהילה שבחברה עושה רבות לטובת רווחתם של ילדי "בית הילד" לילדים ונוער בסיכון וניצולי השואה של העמותה. נוסיף ונציין כי מר דנינו לא הגיע לחגוג עם הילדים במסיבה בידיים ריקות, הוא הגיע עם עשרות חבילות שי בצורת סביבונים המלאים עם דברי מתיקה לילדים לחלוקה, והכל תרומת ומתנת חב' "אלביט מערכות".

img_6631

מלבד עשרות הילדים והוריהם שהגיעו לחגוג את מסיבת החנוכה הגיע גם מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג ובכניסתו לאולם אחז ונשא בידיו בארגזים מלאים בסופגניות חמות לחלוקה לכל הילדים והאורחים, הגב' מגי אטיאס, מנהלת מגזר לקוחות ותחום רווחה וקהילה של "בנק דיסקונט" במרחב חיפה והצפון ומתנדב העמותה הוותיק ואיש האבטחה ראובן פריזי, העושה אף הוא לילות כימים באירועי החברה השונים בהתנדבות מלאה מיום הקמתה של העמותה.

עם סיום הדלקת הנרות, מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג בירך את הנוכחים באירוע ואמר: "חג החנוכה הוא חג האורים, חג שכולו אור, בו האור גובר על החושך ולכן חשוב לי להביא מעט מן האור לאותם ילדים כאן הנמצאים ב"בית הילד" של העמותה, "בית הילד" נועד לתת אווירה של בית, אני מבטיח לכם כאן חגיגית לקיים ולערוך לטובת הילדים עוד מסיבת חנוכה וחגיגה נוספת שוב בקרוב, לילדים מגיע הכל. השקענו כאן המון וטרחנו בכל השיכלולים בשיפוץ הבית ואתם רואים את התוצאות במו עיניכם. בחג החנוכה שחל בחודש כסלו, אנו מצווים לפתוח גם את הכיס וגם את הלב. תודה לכל הילדים ובני משפחותיהם שהגיעו הערב לחגוג עימנו את מסיבת החנוכה, תודה ענקית לאם הבית עופרה הנמצאת כאן בכל הימים לאורך השבוע, העושה כאן עבודה נפלאה לטובת הילדים, ותודה לכל מתנדבי העמותה שתרמו להצלחת מסיבת החנוכה".

מנהלת ואם הבית של "בית הילד" הגב' עופרה עובדיה אמרה במהלך האירוע: "אין לי מילים שיכולות לתאר את התחושה החמה שאני מרגישה כעת אצלי בלב, כאן היום ב"בית הילד". כולי שמחה לראות כך את הילדים חוגגים. מלבד ילדי שכונת נווה דוד, מגיעים לכאן גם ילדים מהסביבה הקרובה וגם מאיזור שכונת הדר. בראש ובראשונה ברצוני להודות למייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג שהגיע אף הוא עם בני משפחתו לחגוג כאן איתנו במסיבת החנוכה. לאחרונה, מר סבג עשה לילות כימים בשיפוצו הכללי הגדול של "בית הילד" וכפי שכולנו רואים הוא הקים כאן בית למופת ולתפארת והכל לשימושם של הילדים, שמעון, כולנו מודים לך על כל פועלך רב השנים לטובת רווחתם של ילדי "בית הילד" ובני משפחותיהם כאן בנווה דוד, כל הכבוד לך ויישר כוח".

img_6652

יש לציין כי לגב' עופרה עובדיה, מנהלת ואם הבית הוותיקה של "בית הילד" של עמותת "יד עזר לחבר" בשכונת נווה דוד בחיפה הוענק לפני כחודשיים התואר המכובד של אות "מגן הצדק החברתי" של העמותה לשנת 2016, היה זאת במהלך ערב המחווה לניצולי השואה שערכה לאחרונה העמותה בנוכחות כאלף אורחים באולמי "גן הקונגרסים" בחיפה, בהם נכחה גם אשת ראש הממשלה הגברת שרה נתניהו שהעניקה לגב' עובדיה את המגן. בנימוקי וועדת הפרס שהעניקה לה את התואר, ציינה הוועדה: "מגן הצדק החברתי לשנת 2016 מוענק למתנדבת עופרה עובדיה בשל פעילותה החשובה ורבת השנים למען ילדי "בית הילד" של העמותה וזאת בהתנדבות מלאה כבר למעלה מ 13 שנה ובהתנדבות מלאה".

"בית הילד" של העמותה הוא פנינת חמד ועטרת ראשה של עמותת "יד עזר לחבר", הוא "בית הילד" בו נאספים ילדים ממשפחות מצוקה לאחר שעות הלימודים. במקום מתקיימים פעילויות מגוונות לילדים, חוגים שונים, חדר מחשבים ואינטרנט משוכלל, עזרה לימודית ע"י מורים ומתנדבי העמותה, ארוחה צהריים חמה. בית הילד פעיל מיום א' עד יום ה' ברוב שעות היום. בסוף הקיץ, לפני תחילת שנת הלימודים עורכת העמותה פרוייקטים ומבצעים שונים. דוגמה אחת מתוך מגוון מפעילויות העמותה למען הילדים והקהילה היא פרוייקט "תיק לכל תלמיד", שמטרתו היא לתת בתחילת כל שנת לימודים, לתלמידים ממשפחות מצוקה שאין ידם משגת, ילקוט עם כל תכולתו. מבצע זה מתקיים כבר שנים רבות בו חילקה העמותה למעלה מ- 1200 ילקוטים. כל פעילות "בית הילד" מתבססת על מתנדבים ואנשים טובים באמצע הדרך אשר נותנים מזמנם החופשי ומרצונם ושלא על מנת לקבל פרס, והכל בכדי לעזור לילדים אלו, כי הם העתיד שלנו.

נאחל מכולנו לכל ילדי "בית הילד" של עמותת "יד עזר לחבר" הרבה בריאות טובה, הצלחה בלימודים וחג חנוכה שמח ומי ייתן ושניפגש ב"בית הילד", כולנו, תמיד רק בשמחות !

גלריית צילומים נרחבת: אדיר יזירף.

img_6676 img_6675 img_6660img_6620 img_6617img_6633 img_6649img_6607 dsc_6535img_6629 img_6642img_6669 img_6637img_6609img_6671

תפריט
נגישות