חיילי "משמר הגבול" הגיעו לשמח את ניצולי השואה בחג החנוכה

  1. ראשי
  2. ארועים בעמותה
  3. חיילי "משמר הגבול" הגיעו לשמח את ניצולי השואה בחג החנוכה

img_6771

מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר"

חודש כסלו גם הוא כבר הגיע ועימו הגיע אלינו גם חג החנוכה, בחג זה האור גובר על החושך, זהו חג שחל בחודש כסלו ובו אנו מצווים כולנו לפתוח גם את הכיס וגם את הלב. חג החנוכה הוא חג של שמונה ימים, חג שמח במיוחד בו מדליקים את נרות החנוכה, אוכלים סופגניות ועוד, גם ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר", ובכל יום מימי החג הגיעו קבוצות רבות שונות ומגוונות לשמח לשיר, לרקוד ולאכול סופגניות ביחד עם דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" אשר בקריית החסד של העמותה בחיפה. מידיי ערב בימי חג החנוכה התקיימה הדלקת נרות מרשימה ומכובדת בחדר האוכל ובמועדון החברתי של ניצולי השואה בעמותה, ומעבר לכך גם בכל מהלך ימי החג התקיימו עוד מספר רב של הדלקות נרות מקסימות ומרגשות נוספות עם קבוצות שונות שהגיעו לשמח את ניצולי השואה בחג.

להדלקת הנר השני של חג החנוכה (יום ראשון 25.12.2016) בבוקר, מי עזבו את כל משימותיהם הצבאיות החשובות והגיעו לשמח את ניצולי השואה היו חיילי "משמר הגבול" של יחידה 306 של מג"ב חוף, הם באו לחגוג את הדלקת הנר השני של החג, לשמח את ניצולי השואה בשירה וריקודים, היה שמח ביותר לראות ניצולי שואה בני 80, 90 ואף יותר רוקדים לצד חיילות וחיילים צעירים. על הנרות בירכו ניצול השואה מרומניה ודייר "הבית החם של ניצולי השואה" שלמה שרצר ביחד עם רס"ר היחידה אריאל ונטורה.

img_6769

קבוצת חיילי "משמר הגבול" שהגיעה בפיקודו של מפקד הפלוגה רב פקד שלומי בן ארוש, ואריאל ונטורה רס"ר היחידה סיירו במוזיאון החדש לזכר קורבנות השואה שבונה העמותה ממש בימים אלה. קיבלו סקירה מקיפה אודות ה"בית החם לניצולי השואה" אשר בקריית החסד של העמותה ואת הדלקת הנרות ערכו במועדון החברתי של העמותה. יש לציין כי יחידה 306 של "משמר הגבול" מאמצת כבר זמן רב לאורך כל ימות השנה את שלמה שרצר ניצול השואה מרומניה, דייר ה"בית החם לניצולי השואה" של העמותה. החיילים הביאו עימם ארגזים מלאים בסופגניות חמות, שרו שירי חנוכה ורקדו במעגלים עם ניצולי השואה, היה מרגש ביותר וגם במפגש זה לא נשארה אף עין יבשה.

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג שלח את ברכתו לאירוע: "חג החנוכה הוא חג האורים, חג שכולו אור וחג שמח, לכן חשוב לי להביא מעט מן האור לאותם ניצולי שואה האנשים גיבורים, שבזכותם אנחנו פה. חג החנוכה חל בחודש כסלו, חודש בו אנו כולנו מצווים לפתוח גם את הכיס וכגם את הלב, זה ממש פשוט נפלא ומקסים שחיילים מקדישים מזמנם החופשי ומגיעים אלינו לשיר לרקוד ולשמח את הדיירים הקשישים של  ה"בית החם של ניצולי השואה", כשיש להם רק מטרה אחת לשמח את הדיירים הקשישים האלה שסבלו קשות בתקופת השואה, אתם החיילים מהווים דוגמא ומופת לכולנו, כל הכבוד לכם ויישר כוח".

img_6756

מפקד הפלוגה רב פקד שלומי בן ארוש, אמר: "אני מודה לכם ניצולי השואה שנתתם לנו, החיילים, את הזכות הגדולה והעונג לבוא ולשמח אותכם בחג החנוכה כאן אצלכם, בבית שלכם. אתם ניצולי השואה, אתם הם אלה הגיבורים האמיתיים שלנו, אתם הם אלה שנותנים לנו את הכוח הגדול להמשיך הלאה וקדימה. ברצוני לאחל לכם הרבה בריאות טובה ואריכות ימים ומי יתן ותמיד ניפגש כולנו רק בשמחות".

בין כל ניצולי השואה שנכחו באירוע המרגש היתה גם ניצולת השואה הגב' חיה חיה כספי שאמרה בדבריה: "התרגשתי מאוד לראות ולפגוש אותכם החיילים כאן אצלנו היום. אני מודה לכם החיילים ואנחנו ניצולי השואה מחבקים אל ליבנו כל חייל וחיילת מכם. זה כלל לא מובן מאליו להגיע אלינו ולשמח אותנו, וזאת גם למרות מזג האוויר הסוער שפוקד אותנו היום עם גשמים חזקים וקור עז. אתם מחממים את ליבנו, ותודה לכם על כך, תודה לכם מקרב לב".

עם סיום האירוע המרגש, העניקה הגב' נעמי אילוז מנהלת המועדון החברתי של העמותה, ביחד עם ניצולת השואה הגב' חיה כספי תעודת הוקרה למפקד הפלוגה ולחיילי משמר הגבול, על כל פועלם המבורך ובהתנדבות מלאה לטובת רווחתם של ניצולי השואה של העמותה.

נאחל לכולנו הרבה אור בחג זה וחג חנוכה שמח לכולם … היה מרגש ביותר !

צילומים: אדיר יזירף. 

img_6766 img_6763img_6757 img_6753img_6752 img_6750img_6772 img_6749img_6747 img_6743img_6739 img_6738 img_6735

תפריט
נגישות