סרט הקולנוע "Miss Holocaust" זוכה לתשואות רבות ב"פסטיבל הסרטים הבינלאומי ברלין 2017" שבגרמניה

  1. ראשי
  2. חדשות העמותה
  3. סרט הקולנוע "Miss Holocaust" זוכה לתשואות רבות ב"פסטיבל הסרטים הבינלאומי ברלין 2017" שבגרמניה


מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר"

"פסטיבל ברלינאלה 2017" הוא אחד מאירועי הקולנוע והתרבות הגדולים בעולם, זאת היא חגיגת קולנוע ברלינאית של "פסטיבל הסרטים הבינלאומי" המתקיים מידיי שנה בחודש פברואר בעיר ברלין, שבגרמניה. השנה מתקיים הפסטיבל בברלין בין ה-9 ל-19 בפברואר, והשנה בפסטיבל אחד הסרטים המועמד לפרס "דוב הזהב" המוצג ממש בימים אלה הוא סרט הקולנוע התיעודי "Miss Holocaust" – "גב' שואה", הסרט שצולם ע"י צוות הסרטה וצילום מפולין וצולם בשנת 2015 במהלך תחרות וטקס בחירת "מלכת היופי של ניצולי השואה" שהתקיים בחיפה בסוף חודש נובמבר 2015 אותו ערכה עמותת "יד עזר לחבר". פסטיבל הסרטים בברלין מושך קהל של מאות אלפי צופים המגיע אליו בעיר ממדינות אירופה אך גם מכל רחבי העולם, הסרט זוכה לתשואות ותשבוחות רבות.

תחרות "מלכת היופי של ניצולי השואה" מושכת וזוכה לתשומת לב אדירה של קהל של מאות אלפי אנשים מכל רחבי מדינות העולם השונות, לתחרות נרשמו מעל ל- 300 מועמדות, כולם מעל לגיל 75 ואף יותר בינהן כאלה שעברו גם את גיל ה- 80 וה- 90, כשמתוכן נבחרות לתחרות 15 מועמדות שעוברות תהליך של הכנה אינטנסיבי, הן לומדות כיצד ללכת על מסלול התחרות ולהציג את עצמן בדרך הטובה ביותר. עוד משתתפות בסרט ניצולות השואה, שרה ישראל, חווה הרשקוביץ ז"ל מי שזכתה בתואר "מלכת היופי של ניצולות השואה" בתחרות לראשונה בשנת 2012, ג'ודית רוזנצוויג, ליברטה מיכאלצ'יויו, רבקה קושניר, סופיה וינוגרדובה ועוד.

צוות ההסרטה מפולין שמנה עשרות אנשי מוות וצלמים שהגיעה במיוחד לחיפה, היה בראשותה של הבמאית ומפיקת הסרט הגב' מיכאלינה מושילאק, שהה וצילם בקריית החסד של העמותה זמן רב לפני התחרות ועקב ימים רבים באמצעות מצלמות קולנוע אחר כל ההכנות הרבות שליוו את ניצולות השואה מתחילת התחרות ועד סופה, בה הוכתרה ניצולת השואה מרומניה, בת 83, הגב' ריטה ברקוביץ ל"מלכת היופי של ניצולי השואה".

סרט הקולנוע התיעודי "Miss Holocaust" מוצג במסגרת הסרט הקצר בפסטיבל, הסרט באורך של 22 דקות, מועמד בקטגוריה ביחד עם 23 סרטים מ- 19 מדינות בהם שוויץ, פורטוגל, גרמניה, ארגנטינה, קנדה, מקסיקו, ברזיל, אירלנד, בלגיה, אוסטריה, יוון, שבדיה, צרפת, הונגריה ועוד המתחרות על הפרס היוקרתי של "דוב הזהב", "דוב הכסף" ופרסים רבים נוספים בשווי של למעלה מ 250,000 אירו שנתרם גם ע"י יצרנית וענקית הרכב "אאודי" הגרמנית.

אלפי צופים צפו בסרט המרגש שהוקרן באולם הקולנוע המפואר "קולוסיאום" שבברלין, וזכה לתשואות רבות מצד קהל המבקרים ואנשי הקולנוע המקצועיים שהגיעו מכל רחבי מדינות העולם לצפות בסרט זה. החגיגה הקולנועית נפתחב בתאריך: …. ותימשך עד יום שבת ה-16 לפברואר, וכרוח הימים מלווה אותה גם אבטחה הדוקה. למרבה הצער, המראה של חיילים עם תתי-מקלע שמסתובבים ברחובות ברלין כבר נהיה שגרה בעיר ברלין ויהיה גם חלק מן הפסטיבל השנה.

יש לציין כי לפני כחודש ימים הגיע לעמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה מפיקת הסרט הגב' מיכאלינה מושילאק ביחד עם עורכת הסרט וזאת על מנת להקרין את סירטה זה המוצג בפסטיבל ברלין, בפני ניצולי השואה של העמותה.

מיכאלינה מושילאק, יוצרת הסרט נולדה בוורוצלאב, פולין בשנת 1990, למד תחת אמן וידאו מירוסלב באלק באקדמיה לאמנויות בוורשה, שם למדה לתארים שונים במדיה ובקולנוע ובמסגרת לימודיה עקכה והפיקה סרטים שונים בינהם גם בנושאי שואת יהדות פולין וקיבלה מילגה יוקרתית המוזיאון היהודי בוורשה.

הפסטיבל נוסד ב-1951 והפך מאז לאחד מפסטיבלי הקולנוע החשובים בעולם, בפסטיבל משתתפים מדי שנה גדולי יוצרי הקולנוע בעולם. בין משתתפי העבר אפשר למצוא שמות מוכרים כמו אינגמר ברגמן, רומן פולנסקי, מיכאלאנג'לו אנטויוני ועוד. במהלך שנות הפסטיבל הרבות, היו סרטים ישראליים רבים מועמדים לפרס דוב הזהב כוללים את "בופור", "אורח בעונה מתה", "מציצים", "אסקימו לימון", "החיים על פי אגפא", "לנגד עיניים מערביות", "שחור" ו"רוק בקסבה".

 

 

תפריט
נגישות