יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה הגיע לבקר את ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

  1. ראשי
  2. אנשי ציבור מתארחים בעמותה
  3. יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה הגיע לבקר את ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר" 

במוצ"ש (שבת, 24.11.2018) יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה הגיע לביקור בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר", הוא קיבל תעודת הוקרה על פעילותו במהלך השנים האחרונות בעמותה בחיפה.

עמותת "יד עזר לחבר" העניקה במוצאי שבת (24.11) ליאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תעודת הוקרה מיוחדת על תרומתו ופעילותו הרבה לאורך השנים בעמותה. מנכ"ל ומייסד העמותה מר שמעון סבג אירח את יאיר נתניהו "בבית החם של ניצולי השואה" של קריית החסד של העמותה בשכונת הדר בחיפה. יאיר, פגש במהלך ביקורו את ניצולת השואה ילידת צ'כיה, ניצולת מחנה ההשמדה אושוויץ שאיבדה את כל בני משפחתה, הגברת שושנה קולמר שחגגה השנה את יום הולדתה ה-100. קולמר התארחה לפני שש שנים בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו ג'וניור שוחח עם קולמר ועם ניצולי שואה נוספים והאזין בקשב רב לסיפורי הישרדותם בתקופת השואה. קולמר ביקשה מיאיר להעביר לראש הממשלה המסר: "אנחנו גאים שהוא עומד בראש המדינה שלנו, אנחנו סומכים עליו ואוהבים אותו מאוד", אמרה קולמר לבנו של ראש הממשלה. עוד במהלך ביקורו של יאיר העניקו לו ניצולי השואה מתנה את הספר "עדות חיה" אודות סיפורי הגבורה והישרדותם של ניצולי השואה של העמותה, כמו-כן העניקה ניצולת השואה מרומניה, בת 87, הגב' מניה הרמן ליאיר את ספר הציורים שלה במתנה.

ביקורו של יאיר נתניהו הוא המשך לתמיכה משמעותית של ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו שהיא מסייעת רבות לעמותה כבר כמה שנים. נתניהו הצעיר קיבל סקירה מקיפה אודות העמותה מפיו של מר סבג, נפגש עם ניצולי שואה רבים, סייר בבית החם, וכמו-כן ביקר במוזיאון "השואה והתקומה" הנקרא ע"ש שמואל בן-ארצי סבו, שהוקם הרבה הודות לסיוע של הגברת נתניהו. בתום הביקור כתב יאיר הקדשה בספר האורחים של המוזיאון בה נאמר: "זכות גדולה להיות פה ולהכיר את ניצולי השואה הנפלאים. לכל אחד מהם יש לב גדול וסיפור חיים אישי שלא יאומן. תודה לכם על מלאכת הקודש שאתם עושים ! אין מעשה יפה יותר בעולמנו, יאיר נתניהו".

הביקור של יאיר בעמותה מלמד על דרכה של המשפחה יכולה לסייע כמעט בסתר לניצולי שואה. הביקור הוא חלק מתמיכה של משפחת נתניהו בעמותת "יד עזר לחבר". סבג הדגיש בסיום הביקור: "ראיתי היום בעיניים של הבחור המיוחד הזה כמה הוא נרגש, כמה הוא רוצה לתת, להקשיב וכמה הוא מבין שהאנשים האלה חייבים להרגיש שהמדינה נותנת להם גב".

סבג הדגיש כי יאיר נתניהו המתנדב כבר כמה שנים בעמותה ימשיך לתמוך בה ולבקר את הניצולים. "אנחנו רואים ביאיר נתניהו חבר יקר ומתנדב חשוב לסיוע לניצולי שואה".

צילומים: יוסף הירש, אדיר יזירף.

תפריט
נגישות