חנוכה: שוטרי חיפה מילאו באור ושימחו את ניצולי השואה בבית החם של עמותת “יד עזר לחבר”

  1. ראשי
  2. יד עזר TV
  3. חנוכה: שוטרי חיפה מילאו באור ושימחו את ניצולי השואה בבית החם של עמותת “יד עזר לחבר”

בחג החנוכה האור גובר על החושך וגם ב"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" היתה מסיבת חנוכה שמחה ועליזה במהלך שבוע החנוכה. בתחילת החג (שני, 3.12.2018) הגיעה קבוצה גדולה של שוטרות ושוטרים מהסיור הרגלי של משטרת חיפה מרחב חוף בפיקודו של רס"ב מיכאל סבן לשמח את ניצולי השואה במסיבת חנוכה שמחה ועליזה עם הרבה שירה וריקודים, היה שמח ומרגש ביותר לראות ניצולי שואה בני 80, 90 וגם יותר רוקדים לצידי השוטרות והשוטרים שהביאו עימם ארגזים מלאים בכיבוד, שתייה וגם המון סופגניות חמות, שרו שירי חנוכה ורקדו במעגלים עם ניצולי השואה, היה מרגש ביותר כשגם במפגש זה לא נשארה אף עין יבשה.

נציג המשטרה, רס"ב מיכאל סבן אמר בתחילת האירוע: "ניצולי שואה יקרים, אין כבוד גדול ועצום מזה להגיע אליכם כאן היום אל ה"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה, זאת זכות גדולה אדירה ועצומה לשמח אותכם ודווקא בחג החנוכה הוא חג של הרבה הרבה אור, אנו מגיעים אליכם לעיתים קרובות ולא רק בחגים ושמחים על הקשר הרצוף עם העמותה שנים רבות ומי יתן ונמשיך לעשות זאת, מאחל לכם ניצולי השואה הרבה בריאות טובה ואריכות ימים וחג חנוכה שמח".

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג אמר באירוע: "חנוכה הוא חג האורים, חג שכולו אור, בו האור גובר על החושך, ולכן חשוב לי להביא מעט מן האור לאותם ניצולי שואה האנשים שהם השורדים והגיבורים של כולנו ובזכותם אנחנו פה. זה כלל לא מובן מאליו ששוטרים ממשטרת חיפה עוזבים למספר שעות את כל הפעילות המבצעית שלהם ובאים לשמח את ניצולי שואה בחנוכה".

עוד הוסיף מר סבג בדבריו: "סיפורם של ניצולי השואה הוא סיפורו של דור שלם דור שנחלץ מתהומות הרוע ובחר בחיים. דור, שהאמונה בצדקת דרכנו הייתה נר לרגליו. דור של גבורה ועשייה, דור שתרם לחברה הישראלית בכל תחומי החיים. ההיאחזות בחיים חרף משא הזיכרון הכואב, היא המסר אותו ניצולי השואה נושאים בגאווה, מאז ועד היום. ההיאחזות בעשייה, בתרומה, בנתינה, בבניין הארץ. ברצוני לאחל חג חנוכה שמח לניצולי השואה ולכל השוטרים במדינת ישראל, כבכל חג גם בחנוכה אנו מחדשים את הזמן ומברכים ברכת "שהחיינו". המילה "שהחיינו" מבטאת את החיים בעולם נפלא זה. המילה "וקיימנו" עומדת עבור זכותנו להתקיים בכבוד. קיום של רווחה, יעוד ומשמעות, מקיפים בני משפחה אהובים וחברים. המילים "והגיענו לזמן הזה" מציינות את הזכות שנפלה בחלקנו לציין את החג, בכל שנה מחדש, עם האנשים היקרים לנו במקום היקר לנו. אין זה מובן מאליו, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

ניצולת השואה מפולין, הגב' טובה רינגר, בת 93, שרקדה ושמחה ביחד עם השוטרים במסיבה, אמרה במהלך המסיבה: "אין לי מילים שיכולות לתאר את התחושה החמה שאני מרגישה כאן היום, כעת בלב. כל הכבוד לכל השוטרים והשוטרות שהגיעו אלינו היום, רואים שבאמת איכפת להם מאיתנו, כל הכבוד ויישר כוח למר שמעון סבג העושה לילות כימים לטובת רווחתם של ניצולי השואה ותודה גדולה לרכזת המועדון החברתי הגב' נעמי אילוז על כל מה שהיא טורחת ועומלת רבות למעננו ועל כל פועלה במועדון החברתי".

תפריט
נגישות