שר הכלכלה והתעשיה חבר הכנסת אלי כהן ביקר את ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

  1. ראשי
  2. ארועים בעמותה
  3. שר הכלכלה והתעשיה חבר הכנסת אלי כהן ביקר את ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

ביום שישי (1.2.2019) בצהריים, הגיע שר הכלכלה והתעשיה חבר הכנסת אלי כהן לביקור ב"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר", הנמצא בקריית החסד ברחוב קסל שבשכונת הדר בחיפה. שר הכלכלה והתעשיה כהן ביקר וסייר בכל מתקני העמותה, הוא קיבל סקירה מקיפה אודות ה"בית החם של ניצולי השואה" מפיו של מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג. במהלכו של הביקור במתחם העמותה, נכנס השר כהן גם לחדר האוכל, לבית הכנסת ולמכון הפיזיותרפיה החדש והמתקדם של העמותה וכמו כן סייר גם בבתי הדיירים, ניצולי השואה דיירי "הבית החם של ניצולי השואה" של העמותה, שם הם סיפרו לו אודות גבורתם והישרדותם בתקופת השואה וגם על חייהם כיום, השר כהן האזין בקשב רב לעדויותהם המצמררות אודות חייהם בתקופת הצורר הנאצי.

בתוך כך, יש לציין כי בביקור נכנס שר הכלכלה כהן לבקר גם במוזיאון "השואה והתקומה" אותו חנכה העמותה לאחרונה, המוזיאון להנצחתם של דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" המתגוררים כיום בקריית החסד בעמותה. השר כהן התרגש ביותר והתעכב על כל פריט ומוצג מתצוגת הקבע של המוזיאון התעניין ושאל אודותיו. עוד העניק מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג לשר הכלכלה כהן את סיפרו "עדות חיה" אודות ניצולי השואה של העמותה בו מונצחים עדויותיהם החיות של ניצולי השואה ממקור ראשון ולמען הדורות הבאים. בתום הביקור המרגש במוזיאון אמר שר הכלכלה כהן: "שמעון ידידי היקר, מפעל החיים שלך הוא ללא ספק אחד הפרויקטים מעוררי ההשראה הקיימים כיום כאן במדינת ישראל, פרויקט של חסד ונתינה אינסופית למען ניצולי השואה המתאר את שורשיו של העם היהודי, מפעל חייך רב השנים הוא פרויקט אדיר ומבורך למען הזולת". עוד כתב השר כהן הקדשה מרגשת ביותר בספר האורחים של המוזיאון: "לשמעון סבג מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר", עשייתך הברוכה מעוררת השראה, החדרת שמחת חיים בליבם של אלה שעברו את הרע והנורא מכל. פעילותך היא מגדלור – מגדל של אור, תקווה ונתינה, מאחל לך שתמשיך לפעול בגאון, הצלת רבות ורבים, מאחל לך שתמשיך עוד שנים רבות בעשייה מבורכת למען הזולת והחלש בחברה ותמשיך לייצג את ערכי היהדות לעוד שנים רבות. המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו, יישר כוח, שלך בידידות והערכה רבה, אלי כהן, שר הכלכלה והתעשיה".

בתום הביקור, הודה מר סבג לשר הכלכלה כהן על כי הקדיש מזמנו היקר וזאת על מנת לבקר בקריית החסד של העמותה ולבקר גם בבתיהם של דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" ניצולי השואה ואמר: "ברצוני להודות מקרב לב לשר הכלכלה והתעשיה חבר הכנסת אלי כהן על הביקור היום, זה כלל לא מובן מאליו ששר עוזב את כל פעילותו וזאת רק על מנת להגיע אלינו כאן היום. עוד לא ראיתי חבר כנסת ושר כל כך חברתי הדואג ועושה לילות כימים לטובת רווחתם ולמענם של ניצולי השואה בישראל, יישר כוח וכל הכבוד לך השר כהן".

יש לציין כי הביקור תואם ואורגן באדיבותו של נציג מפלגת "כולנו" ויו"ר הסיעה בהסתדרות בחיפה מר אלי דבי שגם נכח בביקור. מוזיאון "השואה והתקומה" החדש של עמותת "יד עזר לחבר" נפתח לאחרונה, ברחוב קסל 4 בחיפה, במוזיאון תצוגת קבע אודות תקופת השואה וגם התקומה של מדינת ישראל, במוזיאון מוצגים עשרות חפצים מתקופת השואה כגון: ספרי תורה, חנוכיות, ופריטים שונים ומגוונים. הציבור הרחב מוזמן להגיע ולהתרשם, שעות הפתיחה: בימים ראשון – חמישי בין השעות: 09:00-16:30 ובימי שישי לקבוצות בלבד בתיאום מראש, בטלפון: 8666988 – 04, או בקיצור חייגו: 8602* .

צילומים: אדיר יזירף 

 

תפריט
נגישות