מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג: "בעוד 10 ימים יתקיימו הבחירות שהן למעשה הבחירות החוזרות ואני פונה לכל המועמדים לכנסת ואומר לכם כי יתכן שהבחירות הללו הפעם הן באמת ההזדמנות האחרונה לסייע לניצולי שואה".

  1. ראשי
  2. ארועים בעמותה
  3. מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג: "בעוד 10 ימים יתקיימו הבחירות שהן למעשה הבחירות החוזרות ואני פונה לכל המועמדים לכנסת ואומר לכם כי יתכן שהבחירות הללו הפעם הן באמת ההזדמנות האחרונה לסייע לניצולי שואה".

הבחירות החוזרות לכנסת כפי שכבר ידוע לכולנו יתקיימו בעוד 10 ימים בתאריך: 2.3.2020, מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג אמר הבוקר: "למעשה, מי שכבר שילם את מחירה של מערכת בחירות חדשה זאת הם אזרחי המדינה, כיצד יכול להיות שבתקופה כל כך קשה במדינת ישראל אנו זורקים סכום עצום של כ-480 מיליון שקל על כל מערכת הבחירות הזאת שהיתה בכלל מיותרת בו בזמן שיש עשרות אלפי ניצולי שואה במדינה החיים במצב כלכלי נוראי ומתחת לקו העוני, בו בזמן שיש עשרות אלפי נזקקים שידם אינה משגת לכלכל את משפחתם, בו בזמן שיש נוער בסיכון ואין למדינה תקציבים לסייע להם ולבנות את חייהם, הבחירות הקרובות שכבר מגיעות אלינו יהיו ממש פשע למדינת ישראל כולה מלנהל מערכת בחירות מיותרת בתקופה כל כך קשה. כאן ועכשיו מקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה אני פונה לכל המועמדים לכנסת ואומר לכם כי ניצולי השואה הולכים ומתמעטים, חשוב מאד שאת ערוב ימיהם הם יעברו בלא מאבקים ובלא קשיים. יתכן שהבחירות הללו הן באמת ההזדמנות האחרונה לסייע לניצולי שואה רבים, זה הזמן להציב את ניצולי השואה בראש סדר העדיפויות הלאומי ולאפשר להם להזדקן בכבוד, די נמאס לי לראות את כל המחזות הקוראי לב האלה, שאני רואה מידיי יום בבית התמחוי שלנו, עצוב לי וכואב … כולי רק תקווה אחת גדולה שבאמת הפעם שלאחר הבחירות לא יהיו לנו עוד בחירות חוזרות נוספות שיביאו אסון כלכלי ומכת מוות למדינת ישראל, ותקנו אותי אם אני טועה ? ".בתוך כך, יש לציין כי העלות המוערכת לתקציב המדינה היא כ-475 מיליון שקלים, מזה כ-283 מיליון שקלים לתקציב ועדת הבחירות המרכזית וכ-200 מיליון שקלים לתקציב מימון הבחירות. עלות נוספת ליום הבחירות בסך של כ-1.5 מיליארד שקלים היא בגין הנהגת יום השבתון ואובדן התוצר.יתכן שהבחירות הללו הן ההזדמנות האחרונה לסייע לעשרות אלפי ניצולי שואה זהו הזמן להציב את ניצולי השואה בראש סדר העדיפויות הלאומי. כמו בכל תקופת בחירות, המפלגות השונות והמועמדים, מחדדים מסרים: ביטחון, דיור מוזל, רפורמה אבודה בתחום החינוך או מדיניות החוץ שעל ראש שמחתנו. בתוך ההמולה הגדולה יש אוכלוסייה אחת חשובה שנזנחה לגמרי, גם על ידי המפלגות שמציגות תפיסת עולם חברתית: ניצולי השואה.הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, פירסמה רק ב"יום השואה הבינלאומי" האחרון שהתקיים לפני חודש ימים בינואר 2020, נתונים עדכניים על ניצולי השואה בישראל. מהנתונים עולה כי מדובר באוכלוסייה שהולכת ונעלמת; כ- 193,800 ניצולי שואה חיו בישראל בסוף שנת 2019, לעומת כ-221 אלף בסוף 2018. לפי התחזיות, בשנת 2020 יירד מספרם של ניצולי השואה בישראל ויגיע לכ-167,000 איש. היינו מצפים כי הניצולים, ששרדו בגבורה מאורעות נוראים, יזכו בערוב חייהם לחיות בנחת, או לכל הפחות – ברווחה. המציאות הכואבת והמקוממת היא שאיכות חיי הניצולים נמצאת בנסיגה מתמדת, ולפי הערכות – כשליש מהם חיים מתחת לקו העוני.צילומים: יוסף הירש, אדיר יזירף

תפריט
נגישות