"מוקד החירום והמצוקה" של עמותת "יד עזר לחבר" מעלה כוננות לקראת הסופה הצפויה "כרמל"

  1. ראשי
  2. Events
  3. "מוקד החירום והמצוקה" של עמותת "יד עזר לחבר" מעלה כוננות לקראת הסופה הצפויה "כרמל"

עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה העלתה הבוקר (ראשון, 19.12) את רמת הכוננות ב"מוקד החירום והמצוקה" שלה לקראת הגעתה הצפויה של הסופה "כרמל" ומזג האוויר הסוער הצפוי לפקוד את האיזור ביומיים הקרובים. כוננות העמותה כמו בשאר הסופות בה היא טיפלה הותאמה לתחזית השירות המטאורולוגי על פיה צפויים לרדת, החל ממחר (יום שני, 20.12) בשעות הבוקר ועד ליום שלישי (21.12) בשעות הלילה, משקעים כבדים בפרקי זמן קצרים שיגיעו ל – 60 מ"מ גשם שילוו במשבי רוח עזים שיגיעו עד 80 קמ"ש, ים סוער וגועש וטמפרטורות שינועו בין 8 מעלות בשעות הלילה עד 11 מעלות בשעות היום.

מזג האוויר הסוער צפוי להביא עימו גשמים חזקים, רוחות עזות, קור עז ולגרום להצפות, קריסת עצים, ולנזקים. "מוקד החירום והמצוקה" שחלק מיחידות המטה שלה הם "יחידת האופנועים" וה"סיירת ההומניטרית" יתוגברו החל משעות הבוקר המוקדמות ויהיו בכוננות גבוהה ומתמדת ככל שיצטרכו לסייע.

כמו כן, יש לציין כי מתנדבי עמותת "יד עזר לחבר" כבר נערכו מבעוד מועד להעניק סיוע לאוכלוסיית ניצולי השואה והקשישים בחלוקת מרק ואוכל חם, מעילים, ביגוד חורף, צעיפים, חמצוואר, כפפות, שמיכות, רדיאטורים ותנורי חימום לניצולי שואה, קשישים וגם לדיירי רחוב ולנזקקים, אך לא רק כי אם היא תסייע כהרגלה בסיועה רב השנים גם למשפחות מעוטות יכולת, ולמשפחות בעלות ילדים עם צרכים מיוחדים במקרה של הצפת דירות מגורים.

במקביל מתנדבי העמותה יזומים בכל שעות היום והלילה במטרה לאתר גם דרי רחוב ולשכנעם להתפנות לדירות מסתור זמניות. מוקד החירום והמצוקה של עמותת "יד עזר לחבר" יפעל במתכונת מתוגברת לקליטת פניות ניצולי השואה והקשישים והעברתם לטיפול צוותי החירום שלה.

הבוקר (ראשון, 19.12) במהלך התארגנותו של "מוקד החירום והמצוקה" לקראת הסופה הצפוייה אמר מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג: "ברצוני להודות מקרב לב לכל מתנדבי העמותה הרבים שנענו לקריאתינו להגיע ולסייע גם במזג אוויר סוער זה. זה כלל לא מובן מאליו ! נעשה כל שביכולתינו לסייע לניצולי השואה והקשישים בכל מזג אוויר ובכל רגע.

כמו כן אסור לנו לשכוח את ההומלסים החיים בתת תנאים בעיר חיפה, כואב ועצוב לכולנו שאלה הם פני העיר חיפה של שנת 2021".

בתוך כך פונה עמותת "יד עזר לחבר" לתושבים בבקשה לחזק ולקבע חפצים שעלולים להתנתק מרוח חזקה כגון: דודים, קולטנים, אנטנות, אדניות ועציצים ולנקות את המרזבים. כמו כן פונה העמותה לנהגים בבקשה לנהוג בזהירות ולדווח למוקד המצוקה והחירום על דרי רחוב או כל אדם אחר שעשוי להזדקק לסיוע, למוקד החירום והמצוקה של עמותת "יד עזר לחבר", התקשרו 8607* !

צילומים: ג'ו לוצ'יאנו, אדיר יזירף.

תפריט
נגישות