מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי לניצולי השואה: "אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם בשבילנו !"

  1. ראשי
  2. Events
  3. מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי לניצולי השואה: "אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם בשבילנו !"

"אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם בשבילנו", כך התייחס היום (13.1) מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב (קובי) שבתאי בטקס מיוחד ומרגש בו קיבל בלשכתו בתל אביב קבוצה של ניצולי שואה מהבית החם של עמותת "יד עזר לחבר".

רגעים מרגשים היו היום (13.1) בלישכתו של מפכ"ל המשטרה בתל אביב כשמייסד עמותת "יד עזר לחבר" והמייסד והמנכ"ל שלה שמעון סבג הגיעו ללשכתו של מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי, כדי להודות לו על עשייתו מאז נכנס לתפקידו. סבג אמר למפכ"ל: "אנחנו נרגשים להיות כאן. הכבוד שלנו הוא בעצם העובדה שהסכמת לארח אותי ואת ניצולי השואה של הבית החם". הביקור המרגש נערך במסגרת "יום התודה הבינלאומי" שחל השבוע ולקראת "יום השואה הבינלאומי" שיצויין בסוף חודש זה, בתאריך הקבוע של 27.1 הוא יום שיחרור מחנה ההשמדה אושוויץ.

המפכ"ל גילה, במהלך הביקור שנועד להודות למפכ"ל על פועלו, כי מאז נכנס לתפקידו, ועוד בהיותו מפקד משמר הגבול ביקר ותמך בניצולי השואה של הבית החם. המפכ"ל סיפר כי הקשר שלו עם ניצולי השואה שזור לאורך כל הקריירה הצבאית המקצועית שלו וגם עכשיו הוא מרגיש חובה וצורך להיות לצידם של השורדים. "אני עומד כאן כדי להודות לכם על מי שאתם, על מה שהייתם למען העם היהודי. אתם כאן אצלי בלשכה, אבל אני כאן כי אתם הייתם בשבילנו אז וגם היום. אנחנו חבים לכם את הקמת המדינה, אנחנו מצדיעים לכם. עברתם ייסורים, סבל ואכזריות ואתם כאן עומדים ומוכיחים לכולם כי עם ישראל חי ולעולם לא נשבר ולא מוריד את הראש". עוד הוסיף נרגשות בדבריו המפכ"ל שבתאי ואמר: "משטרת ישראל פועלת לאורך כל ימות השנה לסיוע לניצולי שואה כחלק מפעילות התנדבותית עניפה ומגוונת למען הקהילה, ביחידות המשטרה השונות ברחבי הארץ, אתם הגיבורים האמיתיים של כולנו".

סבג סיפר כי דמעות עמדו בעיניו כשהמפכ"ל הושיב אחד אחד את ניצולי השואה ושוחח איתם. "ראיתי את האנושיות של האיש הזה. אדם שעומד בראש גוף כל כך חשוב, מקדיש זמן והרבה מרץ לטובת הניצולים, הוא מבחינתי אדם מיוחד. הוא הבטיח כי יבחן אפשרות לחבר כל ניצול שואה למוקד המשטרתי ובכך יאפשר לו מענה בשעת מצוק בכל שעה ביום. אתם שוטרי משטרת ישראל מהווים דוגמא ומופת לכולנו, כל הכבוד לכם ויישר כוח, ניצולי השואה מעריכים ומחבקים אתכם ומצדיעים לכם !".

צילום: דוברות משטרת ישראל

בתך כך, יש לציין כי המפכ"ל נפגש עם ניצולת השואה ממרוקו הגב' פאני עמר, בת 94, המתגוררת בקריית החסד של העמותה בחיפה, משה ז"ל, בעלה של פאני שירת שנים רבות במשטרת ישראל ואף היה מאלה ששמרו במעגל הראשון על הצורר הנאצי אדולף אייכמן לאחר תפיסתו והבאתו למשפט בישראל, וזאת על פי הוראתו של ראש הממשלה דאז דוד בן גוריון שקבע כי רק שוטרים יוצאי עדות המזרח ישמרו ויאבטחו אותו מתחילת המשפט ועד הוצאתו להורג".

סבג הודה למפכ"ל כמו גם לניצולי השואה. "אנחנו מעריכים את מה שאתה עושה, אנחנו יודעים כמה חשובה לך מדינת ישראל וכמה אתה קשוב אלינו", אמרה אסתי ליבר ניצולת השואה בת ה-89 מפולין שהתרגשה ונטלה חלק במפגש.

בסיום המפגש הוענק למפכ"ל, ערב "יום השואה הבין לאומי 2022"  שיצוין בסוף חודש זה בתאריך: 27.1.2022, הוא יום שיחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, מגן הצדק החברתי של עמותת יד עזר לחבר. מגן לו זכו כמה בודדים לאורך השנים על תרומתם למען ניצולי שואה ובכלל למען חיזוק מדינת ישראל. "אני מרגיש שבראש הפירמידה ששומרת על החוק במדינת ישראל עומד אדם דגול וישר שעושה רק למען המדינה והחברה בישראל", סיכם סבג.

צילומים: דוברות משטרת ישראל, עמותת "יד עזר לחבר" .

תפריט
נגישות