בצל המלחמה: ממשלת ישראל אישרה רכישת 150 טרקטורוני כיבוש אש לישובי הצפון

  1. ראשי
  2. Events
  3. בצל המלחמה: ממשלת ישראל אישרה רכישת 150 טרקטורוני כיבוש אש לישובי הצפון

ממשלת ישראל אישרה בתחילת השבוע (ראשון, 16.6.2024) במסגרת ההחלטה, שעלותה קרוב ל–50 מיליון ש"ח, כי בקרוב יירכשו 50 טנדרים ובנוסף גם 150 טרקטורוני כיבוי אש וזאת במטרה להציבם יחד עם צוותי מתנדבים, על מנת לתת מענה לאיום השריפות.

חלוקת התקציב הינו 29 מיליון ש”ח מהמשרד לביטחון לאומי, 10 מיליון ש”ח ממשרד האוצר, 5 מיליון ש”ח ממשרד הבינוי והשיכון, 4 מיליון ש”ח ממשרד הביטחון ו-4 מיליון ש”ח ממשרד הנגב והגליל.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: “הבשורה שהבאנו בישיבת הממשלה תשנה את המשוואה באשר לשריפות בצפון. תוספת הרכש לכבאות והצלה תגדיל את היכולת של כבאות והצללה באופן משמעותי ותחזק את מערך ביטחון הפנים של מדינת ישראל. אני שמח שחבריי לממשלה תמכו בהצעה החשובה הזו. חשוב להדגיש, כי מהנסיבות שנוצרו, בעקבות הירי של חיזבאללה לצפון מדינת ישראל, עלה הצורך המיידי לחזק את מערך הכבאות של ישראל בצפון מדינת ישראל".

מערך כיבוי האש יחוזק ביותר וגם ייצר מערך יעיל לכל יישוב שיוכל לתת מענה מהיר וראשוני ולפעמים קריטי כמו שראינו בשריפות האחרונות בצפון, עד להגעתם של כוחות כיבוי האש.

בתוך כך יש לציין כי ממש לאחרונה צוותי המתנדבים של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג הגיעו בשבוע שעבר אל יער בירייה שבצפון ובחירוף נפש וללא ליאות סייעו למאמץ בכיבוי שריפות הענק עקב פגיעת הרקטות ביער ביריה בצפון.

מתנדבי עמותת "יד עזר לחבר" בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג לא היססו לרגע ולא עמדו בחיבוק ידיים, עם היוודע על תחילתן של השריפות הרבות באיזור הצפון בעיקר באיזור קריית שמונה, צפת ויער בירייה סמוך לישובים בצפון הארץ בעקבות היירוטים של הרקטות ומטחי החיזבאללה ומנפילות שיברי יירוטים ששוגרו מלבנון שנפלו היום (שלישי, 11.5.2024) סייעו, התנדבו ופעלו במאמץ רב לבלימת חזית האש הגדולה בשטח סבוך ומורכב וכל זאת ללא ליאות בחירוף נפש ועם המון נחישות והקרבה לכיבוי גל שריפות הענק שהשתוללו והתפשטו במהירות בצפון הארץ ובעצמם לפתע נקלעו לשריפה שכמעט הסתיימה באסון.

בהתרגשות רבה סיפר על השתלשלות העיניינים מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג: "עלינו לצפון עם יחידת כיבוי האש של עמותת "יד עזר לחבר" שהקמנו ממש לפני מספר חודשים בקריית החסד של העמותה בחיפה, בכוח שלנו היו מתנדבים שהוכשרו לכיבוי אש וזאת בגלל המלחמה שפרצה באותה שבת שחורה ב-7.10.2024 עם התקפת הטירור הרצחנית והאכזרית של ארגון הטירור החמאס. טרקטורוני כיבו האש שלנו (הריינג'רים) ביחד עם חלק מצי האמבולנסים שלנו הגענו ליער בירייה. חברנו לקק"ל וכבאות והצלה ועלינו ליער ביריה השוכן צפונית לעיר צפת, טרקטורוני כיבוי האש המבצעיים שרכשנו ממש לאחרונה סייעו בגדול לכוחות כיבוי האש שכבר היו במקום. טרקטורוני כיבוי אש אלה יכולים להגיע למקומות שהכבאיות הגדולות אינן יכולות להגיע בכלל. ירדנו לתוך הוואדיות ביער בירייה שברובו נשרף ופעלנו בכיבוי השריפה".

צילומים: יערית שושן ומתנדבי עמותת "יד עזר לחבר".

 

 

תפריט
נגישות