מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג באירוע הפנינג "יחד בשבילכם": "בקרוב נחנוך אמבולנס מבצעי חדש ומאובזר לזיכרם של שמונת השוטרים גיבורי ישראל מיס"ם מפת"א שנפלו בתחילת המלחמה בקרבות הקשים בקיבוץ בארי ובעיר שדרות"

  1. ראשי
  2. Events
  3. מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג באירוע הפנינג "יחד בשבילכם": "בקרוב נחנוך אמבולנס מבצעי חדש ומאובזר לזיכרם של שמונת השוטרים גיבורי ישראל מיס"ם מפת"א שנפלו בתחילת המלחמה בקרבות הקשים בקיבוץ בארי ובעיר שדרות"

בצל המלחמה שהחלה מאז אותה שבת שחורה ב-7.10.2023 עם ההתקפה הרצחנית והאכזרית של ארגון הטירור חמאס נמצאים אנו בעיצומה של המלחמה שגבתה מאיתנו מחיר כבד מנשוא. בצל הכאב והאובדן הקשים והגדולים אנו רואים אור גדול בחוזקו של עם ישראל. בתחילת השבוע (שני, 17.6.2024) נערך בלונה "חי פארק" היפה שבקריית מוצקין ההפנינג למשפחות המשרתים "יחד בשבילכם !".

האירוע נערך במעמד ראש העיר קריית מוצקין מר ציקי אבישר, מנכ"ל העירייה יניב אשור ובמעמד מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג ועוד רבים וטובים שחברו למען רווחתם של מאות ילדי ובני משפחות משרתי מילואים, כוחות הביטחון, צוותי רפואה, קבע, ובשיתוף פעולה פורה ומבורך ביחד עם משפחות שמונת השוטרים הגיבורים מיס"מ מפת"א שנפלו בקרבות הקשים בתחילת מלחמת "חרבות ברזל" בקיבוץ בארי ובעיר שדרות.

באותה שבת של ה-7.10 בבוקר הוקפצה יחידת מתפ"א היא יחידה מיוחדת של משטרת ישראל המהווה כוח ראשוני לסייע ולעזור לאירועים חריגים בתחום החירום והפעילות החבלנית העויינת. יחידת מתפ"א הוקפצה לישובי הדרום על מנת להגן על המולדת שם נלחמו בעוז ובגבורה עם נחישות והקרבה ללא ליאות למען הגנה ושמירה על אזרחי הישובים והתושבים במקום.

לצערנו, במהלך הלחימה והקרבות הקשים והמורכבים נפלו 8 שוטרים לוחמים גיבורי ישראל, מתוכם שבעה בקרבות בקיבוץ בארי ואחד בעיר שדרות. מאז אותה השבת פועלים הרבה אנשים טובים באמצע הדרך ביחד עם בני משפחות הלוחמים הגיבורים לזיכרם ולהנצחתם בעשייה מבורכת למען הקהילות השונות המרכיבות ביחד את הייחודיות של עם ישראל. חשוב לכולנו שכולם ידעו וגם יכירו את הגיבורים האלה שהקריבו את חייהם למעננו. כי במותם הם ציוו לנו את החיים.

במהלך האירוע נהנו הילדים ובני משפחותיהם ממתקני לונה פארק, עשרות מתנפחים, דוכני מזון (שייקים, וופל בלגי, פופקורן ושערות סבתא), איפור, קעקועים וצמות, הפעלה של בובות ענק, הפעלה לקטנטנים, בועות סבון, מתנות מושקעות ועוד.

בתחילת האירוע אמרה בהתרגשות רבה מי שהיתה אחת מהיוזמות והוגות האירוע, והיתה ממארני האירוע הראשיות ואחת מהמארגנות הראשיות שיזמה והפיקה את האירוע היא הגב'  זהבה יעקב בבדנג'וב מקריית מוצקיןו שאמרה בהתרגשות: "בעלי יקיר יעקב , 6.5 שנים במשטרה ביס״מ מתפ״א ארצי, סטודנט בן 27. באותה שבת שחורה של ה- 7.10 הוקפץ בעלי בשעה 7.30 בבוקר ללחימה בדרום.

כחלק מהלחימה על הישובים בדרום נלחמו גם בקיבוץ בארי, היו 4 רכבים , 2 הרכבים הראשונים שנכנסו על מנת לחלץ אזרחים חטפו טיל אר.פי.ג'י. RPG לרכבים. חלקם הצליחו להמשיך להלחם עד הרגע האחרון , אבל לצערנו 8 לוחמים , גיבורי ישראל  (7 מיחידת יס״מ מתפ״א 1 מיס״מ יואב)  נהרגו בשריפה כתוצאה מהטיל , במוות קשה. יקיר, והצוות הצליחו להציל לוחם אחד שהיה פצוע קשה.

לאחר האובדן הקשה ליחידה המשיכה הפלגה להלחם בשדרות ולהציל אנשים שלכודים בבתיהם. לוחם אחד מהיחידה נהרג בקרב בשדרות כבר בשעות הבוקר כשיצא להילחם עצמאית בלי לחשוב פעמיים. כשיקיר חזר הביתה והבין שאיבד 8 חברים לצוות לקחתי על עצמי לתרום כמה שיוכל לזכר חבריו ומאז אנחנו יצאנו במסע הנצחה לזכר חבריו הגיבורים. כחלק מהמיזם המשפחה והחברים לקחו גם הם חלק והכל היה בבית הפרטי שלנו".

עוד במהלכו של אירוע מרגש זה הבטיח ואמר נרגשות מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג: "בימים אלה אנו מרחיבים את מערך צי האמבולנסים החדש של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה, ואני שמח לבשר כי ממש בקרוב נחנוך אמבולנס מבצעי חדש שיהיה מצוייד ומאובזר בציוד רפואי חדש ומתקדם וישמש את ניצולי השואה של העמותה וכמו-כן קשישים חולים ומשפחות מעוטי יכולת שאין ידם משגת לשלם עבור הנסיעה ויהיה זה עבורם בחינם וללא עלות. האמבולנס יהיה על שמם של שמונת השוטרים גיבורי ישראל שנפלו בקרבות בקיבוץ בארי ובשדרות ובמותם ציוו לנו את החיים. שמונת השוטרים שמסרו את נפשם ובזכותם אנחנו כאן היום, שמונת השוטרים שכל אחד ואחד מהם הוא עולם ומלואו שיונצחו על האמבולנס החדש הם: סנ"צ ודים בליך, סנ"צ מרטין קוזמיצקס, רפ"ק דן גנות, רס"מ אלירן אברג'ל, רס"ל דור מנגדי, רס"ל מולוגטה גדיף, רס"ל שלום אוראל אלון ורס"ב בוריס דנילוב.

צילומים: באדיבות משפחות השוטרים הנופלים, מאור קורקוס – בפוקוס צלמים, הילה שחר, יערית שושן, חדשות במה, זהבה יעקב, שמעון סבג, עמותת "יד עזר לחבר",

תפריט
נגישות