מרגש בצל המלחמה: עמותת "יד עזר לחבר" תשיק טרקטורון כיבוי אש מבצעי חדש בשיתוף עם נציגות טאייוואן בישראל

  1. ראשי
  2. Events
  3. מרגש בצל המלחמה: עמותת "יד עזר לחבר" תשיק טרקטורון כיבוי אש מבצעי חדש בשיתוף עם נציגות טאייוואן בישראל

בימים לא פשוטים ומאתגרים אלה העוברים על כולנו בעקבות המלחמה הקשה והמתמשכת וירי הטילים על ישראל וזאת כבר שמונה חודשים, בשקט ובלי רעשי רקע תערוך עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג אירוע מרגש בהשקתו של טרקטורון כיבוי אש (כבאית) חדש שישמש כרכב כיבוי והצלה למענה מיידי.

אירוע מכונן זה יתקיים ביום חמישי, בתאריך: 4.7.2024 ויחל בשעה: 16:00 אחה"צ בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" ברחוב קסל 2 בחיפה ויערך במעמד נציגת טאייוואן בישראל הגב' אבי יא-פינג לי ובמעמד שרים, חברי כנסת, אישי ציבור, שגרירים וקונסולים מהמדינות השונות, ניצולי שואה, אורחים ומוזמנים.

טרקטורון כיבוי האש המבצעי החדש אותו תשיק העמותה באירוע הוא תרומת משרד הכלכלה והסחר של נציגות טאייוואן בישראל לה קשרים הדוקים ומבורכים עם עמותת "יד עזר לחבר" כבר מספר שנים ויהיה מאובזר בכל הציוד הנדרש לכיבוי שריפות במענה מיידי. הטרקטורון יכול להסיע שני מתנדבי עמותה שהוכשרו גם כלוחמי אש, עם ציוד כיבוי, על הטרקטורון הותקנה ערכת כיבוי אש ניידת והוא בעל יכולת עבירות גבוהה במיוחד בשטחים קשים.

לקראת האירוע אמר נרגשות מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג: "טרקטורון כיבוי האש החדש יהיה חלק בלתי נפרד מ"מוקד החירום והמצוקה" שלנו שהקמנו לפני כ-3 שנים בחיפה בו נמצאים גם צי האמבולנסים והאופנועים שלנו, שיתן מענה ראשוני על כל צרה שלא תבוא בכיבוי אש מיידי גם בזמנים קשים של מלחמה.

טרקטורון כיבוי האש החדש הוא חיזוק משמעותי לכוחות ההצלה וכיבוי האש של העמותה בחיפה. תודה ענקית לנציגת טאייוואן בישראל וידידת עמותת "יד עזר לחבר" הגב' אבי יא-פינג לי (Abby Ya-Ping Lee) שהיא מלאכית בלבן. אני נפעם כל פעם מחדש לנוכח המסירות העצומה שלה וההתגייסות ההומניטרית המלאה והמבורכת שלה בכל פעילות הסיוע רב השנים שלנו לניצולי שואה.

נציגת טאייוואן יה-פינג לי מגיעה לעיתים קרובות לביקור בקריית החסד של העמותה בחיפה טורחת רבות ומגישה לנו סיוע הומניטרי רב גם ב"יחידת האופנועים" של העמותה המשמשת את "מוקד החירום והמצוקה" של העמותה במהלך כל ימות השבוע 24/7 ובכל שעות היום בעזרה וסיוע לניצולי שואה. אין לי ביטוי גדול יותר של שלום ואחווה מאשר הפעילות הרבה והמבורכת של טאייוואן בישראל. נציגת טאייוואן היא חלק מאיתנו ואנו שמחים על הושטת היד שלה למען ניצולי השואה והחלשים בחברה. נציגת טאייוואן הגב' יה-פינג לי, הייתה בעבר גם סמנכ"לית משרד החוץ בטייפיי היא העיר המרכזית ובירתה של טאייוואן.

לטאיוואן וישראל ישנם הרבה מאוד דברים וערכים משותפים, החמלה והסיוע למשפחות מעוטי יכולת ולנזקקים הינם ערכים המושרשים עמוקות בתרבות בטאייוואן. לנציגת טאייוואן יש אוזן קשבת כשמדובר בניצולי שואה ובכלל בעזרה לזולת ולקהילה. "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא".

 

צילומים: יערית שושן

 

תפריט
נגישות