מרגש בצל המלחמה: עמותת "יד עזר לחבר" השיקה טרקטורון כיבוי אש מבצעי חדש תרומת נציגות טאייוואן בישראל

  1. ראשי
  2. Events
  3. מרגש בצל המלחמה: עמותת "יד עזר לחבר" השיקה טרקטורון כיבוי אש מבצעי חדש תרומת נציגות טאייוואן בישראל

בשקט ובלי רעשי רקע כשנמצאים אנו בימים לא פשוטים ומאתגרים העוברים על כולנו וזאת כבר שמונה חודשים בעקבות המלחמה הקשה וירי הטילים על ישראל ערכה הערב ( חמישי, 4.7.2024 ) עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג בקריית החסד שלה אירוע מרגש בהשקתו של טרקטורון כיבוי אש (כבאית) מבצעי חדש תרומת נציגות טאייוואן בישראל שישמש כרכב כיבוי והצלה למענה מיידי בקריית החסד של העמותה בחיפה ובכלל בכל מקום שידרש.

אירוע מכונן ומרגש זה נערך במעמד נציגת טאייוואן בישראל הגב' אבי יא-פינג לי, מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג ובמעמד חברי כנסת חבר הכנסת אלי דלל, חבר הכנסת אריאל קלנר, סגן ראש העיר חיפה מר ישראל סביון, שגרירים וקונסולים מהמדינות השונות בהם שגרירת גואטמלה בישראל הגב' אווה אצום ארבלו טריבוילייה דמוסקוסו, חלי גנות, היא אימו של לוחם היס”מ רפ”ק דן גנות ז”ל שנפל בבתחילת המלחמה ב-7/10 עם שוטרים נוספים מיחידתו, ניצולי שואה דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה, אורחים ומוזמנים.

טרקטורון כיבוי האש המבצעי החדש אותו השיקה העמותה באירוע נתרם ע"י משרד הכלכלה והתרבות של נציגות טאייוואן בישראל אותה מייצגת הגב' אבי יא-פינג לי לה קשרים הדוקים ומבורכים עם עמותת "יד עזר לחבר" כבר מספר שנים והוא מאובזר בכל הציוד הנדרש לכיבוי שריפות במענה מיידי.

הטרקטורון יכול להסיע שני מתנדבי עמותה שהוכשרו גם כלוחמי אש, כשעל הטרקטורון מותקנת ערכת כיבוי אש ניידת עם ציוד כיבוי אש מתקדם והוא בעל יכולת עבירות גבוהה במיוחד בשטחים קשים ביותר.

בתחילת האירוע נשאה דברים מרגשים נציגת טאייוואן בישראל וידידת האמת של עמותת "יד עזר לחבר" הגב' אבי יא-פינג לי (Abby Ya-Ping Lee) ואמרה: "טייוואן וישראל הן שתי מדינות דמוקרטיות קטנות המתמודדות עם אתגרים חיצוניים רבים. אנו נמשיך לעבוד יחד כדי לשרוד ולשגשג למרות כל הקשיים וזאת בזכות האנשים המעולים שמרכיבים את החברות שלנו.

אני

רוצה לנצל הזדמנות זו כדי לחזק את חברינו הישראלים. טאייוואן תהיה שותפה נאמנה שלכם בבניית הבתים שנהרסו במלחמה ובשיקום האמונה באנושות. אני מצפה לחיזוק שיתופי הפעולה שלנו עם כל השותפים הישראלים ולהמשך הסיוע בתחום הבטיחות והרווחה החברתית בשנים הקרובות. הבה נתפלל גם שכל החטופים בעזה יחזרו לביתם במהרה ובבטחה".

במהלך האירוע בירך חבר הכנסת אלי דלל את נציגת טאייוואן בישראל והודה לה על פעילותה המבורכת ואמר: "שמעון ידידי היקר, כשאני מגיע לכאן אליכם לקריית החסד שלכם חיפה אני כל פעם נפעם מחדש, פעילותה של העמותה היא מדהימה, אני מלא התרגשות לראות את הפעילות של האיש היקר שמעון סבג, איש מדהים שעושה הכל למען הקהילה, והערכה רבה על כל פועלך ועשייתך המדהימה לטובת ניצולי השואה, הקהילה, למען החברה, למען המדינה, יישר כוח על כל פועלך !".

אחריו בירך את נציגת טאייוואן גם חבר הכנסת אריאל קלנר, שאמר: "כל המציל נפש אחת כאילו והציל עולם מלא, שמען ידידי, העמותה שלך עמותת "יד עזר לחבר" והמקום הזה כל כולו נועד לדבר הזה, מברך אותך שמעון תמשיך לעשות חייל ותמשיך להרים את רוחו של עמם ישראל כפי שרק אתה יודע, באתי לכאן ואני יוצא ממך רק יותר מחוזק, אני לוקח ממך השראה ענקית, יישר כוח על תרומתך ונדיבות ליבך למען הקהילה והחלש בחברה, כל הכבוד לך !".

עוד בתחילת האירוע אמר נרגשות מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג: "טרקטורון כיבוי האש המבצעי החדש יהיה חלק בלתי נפרד מ"מוקד החירום והמצוקה" שלנו שהקמנו לפני כ-3 שנים בחיפה בו נמצאים גם צי האמבולנסים שלנו, ויחידת האופנועים שלנו, שרבים מהם נתרמו לאחרונה גם ע"י משרד הכלכלה והתרבות בנציגות טאייוואן בישראל.

טרקטורון כיבוי האש החדש יתן מענה ראשוני על כל צרה שלא תבוא בכיבוי אש מיידי ובהצלת חיי אדם גם בזמנים קשים של מלחמה והוא יהיה עבורינו חיזוק משמעותי לכוחות ההצלה וכיבוי האש של העמותה בחיפה. תודה ענקית לנציגת טאייוואן בישראל וידידת האמת של עמותת "יד עזר לחבר" הגב' אבי יא-פינג לי (Abby Ya-Ping Lee) שהיא מלאכית בלבן. אני נפעם כל פעם מחדש לנוכח המסירות העצומה שלה וההתגייסות ההומניטרית המלאה והמבורכת שלה בכל פעילות הסיוע רב השנים שלנו לניצולי שואה ומשפחות מעוטי יכולת.

אני יכול לגלות לכם כי טרקטורון כיבוי אש זה כבר עם הגעתו למתחם העמותה, עבר טבילת אש מבצעית כבר למחרת ביחד עם צוותי המתנדבים של עמותת "יד עזר לחבר" שלא עמדו בחיבוק ידיים, עם היוודע על תחילתן של השריפות הרבות שהיו ממש לאחרונה בעיקר באיזור קריית שמונה, צפת ויער בירייה סמוך לישובים בצפון הארץ בעקבות היירוטים של הרקטות ומטחי החיזבאללה ומנפילות שיברי יירוטים ששוגרו מלבנון שנפלו לפני כחודש ימים וסייעו, התנדבו ופעלו במאמץ רב לבלימת חזית האש הגדולה בשטח סבוך ומורכב וכל זאת ללא ליאות בחירוף נפש ועם המון נחישות והקרבה לכיבוי גל שריפות הענק שהשתוללו והתפשטו במהירות בצפון הארץ ובעצמם לפתע נקלעו לשריפה שכמעט הסתיימה באסון. צוות טרקטורון כיבוי האש של עמותת "יד עזר לחבר" סייע לצוותי קק״ל במקום ולעשרות צוותי כוחות כיבוי אש של "כבאות והצלה" שהגיעו מכל רחבי הארץ שפעלו במקום למנוע את התפשטות האש.

טרקטורון כיבוי האש המבצעי סייע בגדול לכוחות כיבוי האש שכבר היו במקום. טרקטורוני כיבוי אש אלה יכולים להגיע למקומות שהכבאיות הגדולות אינן יכולות להגיע בכלל. ירדנו לתוך הוואדיות ביער בירייה ופעלנו בכיבוי השריפה הענקית. בתוך כך עליי לציין כי נציגת טאייוואן הגב' אבי יא-פינג לי, הייתה בעבר גם סמנכ"לית משרד החוץ בטייפיי היא העיר המרכזית ובירתה של טאייוואן והיא מגיעה לעיתים קרובות לביקור בקריית החסד של העמותה בחיפה טורחת רבות ומגישה לנו סיוע הומניטרי רב גם ב"יחידת האופנועים" של העמותה המשמשת את "מוקד החירום והמצוקה" של העמותה במהלך כל שעות היום בכל ימות השבוע 24/7 ובכל שעות היום בעזרה וסיוע לניצולי שואה.

אין לי מילים ואין לי גם ביטוי גדול יותר של שלום ואחווה מאשר הפעילות הרבה והמבורכת של טאייוואן בישראל. נציגת טאייוואן בישראל היא חלק בלתי נפרד כבר שנים רבות ואנו שמחים על הושטת היד שלה למען ניצולי השואה והאוכלוסיות החלשות בחברה.

לטאיוואן וישראל ישנם הרבה מאוד דברים וערכים משותפים, החמלה והסיוע למשפחות מעוטי יכולת ולנזקקים הינם ערכים המושרשים עמוקות בתרבות בטאייוואן. לנציגת טאייוואן יש אוזן קשבת כשמדובר בניצולי שואה ובכלל בעזרה לזולת ולאוכלוסיות מוחלשות בקהילה. "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא".

לקראת סיום האירוע העניק מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג מגיני הוקרה לנציגת טאייוואן בישראל הגב' אבי יא-פינג לי, לחבר הכנסת אלי דלל, לחבר הכנסת אריאל קלנר ולשגרירת גואטמלה בישראל הגב' אווה אצום ארבלו טריבוילייה דמוסקוסו, על תרומתם ונדיבות ליבם רב השנים למען ניצולי השואה של העמותה.

בתוך כך, נציין כי את האירוע הנחה בחן רב ובטוב טעם איש התקשורת אלירן טל.

אם גם אתם רוצים ותרום ולסייע, אל תהססו לרגע … זהו הזמן וזהו גם הרגע, התקשרו בכל רגע לטלפון: 8602*,

לתרומות ליחצו כאן !

גלריית צילומים נרחבת מן האירוע: יוסף (ג'ו) הירש.

תפריט
נגישות