"יד עזר לחבר" מושיטה יד למען נפגעי רעידת האדמה בטורקיה

ב- 6/02/2023 שתי רעידות אדמה חזקות ועוצמתיות פקדו את טורקיה והביאו לאסון ההומינטרי הכבד ביותר שידעה טורקיה מזה 80 שנה, זה קרה במחצית הדקה בלילה אחד !!! בעקבות אסון רעידת האדמה שפקדה את טורקיה עשרות אלפי אנשים הפכו לפליטים וזקוקים לסיוע מיידי על מנת לשרוד. מיד כשנודעו מימדי האסון העצומים בהם מעל ל- 36,200 הרוגים, ומאות אלפי פצועים, בהם אנשים, נשים, ילדים וטף נותרו ללא כל קורת גג וללא כל אמצעי מחייה בסיסיים, החליט הוועד המנהל של עמותת "יד עזר לחבר" בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג להוציא מיידית "משלחת הצלה וסיוע הומניטרי" לאיזורי אתרי רעידת האדמה וההרס הקשים שפקדה והכתה קשות את טורקיה. "עמותת "יד עזר לחבר" תתייצב לצד טורקיה בשעתה הקשה ותעשה כל שביכולתה להציל חיים, לסייע לפצועים ובכלל להעניק סיוע ועזרא לתושבי איזורי האסון שפקד את טורקיה !" כך אמר מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג. 

המשלחת, תיכלול יחידת מתנדבים מנוסה, בהם מתנדבים וותיקים וחדשים שיקחו חלק במאמצי ההצלה בשטח. אלה, כבר נטלו חלק במהלך השנה החולפת בחילוץ ניצולי שואה רבים, קשישים וגם אזרחים תחת הפגזות אש כבדות, ללא ליאות ועם המון הקרבה ובחירוף נפש בלחימה באיזורי הקרבות במלחמה באוקראינה. חלק ממתנדבי המשלחת נמצאים גם ברגעים אלה במחנה המעבר של העמותה בעיר קייב שבאוקראינה. המשלחת תהיה בתיאום עם משרד החוץ ושל העמוד בראשו ידיד העמותה שר החוץ חבר הכנסת אלי כהן ובתיאום עם שגרירות ישראל בטורקיה.

עם הגעתם של חברי המשלחת לאתרי ההרס בטורקיה , הם יסייעו ויחברו יחברו ויסייעו אל חלק מהמשלחות שכבר נמצאות במקום המצילות חיים. הציוד ההומניטרי שייקחו עימם חברי המשלחת כולל בין היתר ביגוד תרמי, בהם: מעילי גשם, סוודרים, חולצות, גרביים, צעיפי צמר, כפפות, שמיכות, שקי שינה המותאמים ללינה במזג אוויר קר, מזרנים, פנסים, מזון, צעצועים וממתקים לילדים, מוצרי היגיינה ובכלל כל דבר שיצטרך ויוכל לסייע ראשונית לתושבים הגגדולים והקטנים שנפגעו ברעש האדמה.

בעזרתכם אנשים יקרים, כן, כן, בעזרתכם !!! נשלח משלחת של צוות רפואי, נדאג לציוד רפואי ונעניק סיוע הומניטרי וטיפול מציל חיים ובכך גם נמנע אבידות חיים נוספות. בתרומתכם ובסיוע שלכם אנשים, נשים וילדים יקבלו באופן מיידי את הסיוע הנחוץ עבורם ! אז בואו גם אתם ותהיו שותפים ביחד עימנו להצלת החיים ובסיוע לנפגעי רעש האדמה בטורקיה. בתקווה שיהיה שקט בעולם ושנדע כולנו ימים שקטים וטובים יותר, אמן !

חברי משלחת הסיוע ההומניטרי לאוקראינה

הבית החם לניצולי שואה

עמותת "יד עזר לחבר" נוסדה בשנת 1995 בחיפה. בשנת 2001 הפכה לעמותה רשומה ברשם העמותות. הרקע להקמתה היה מצבם הכלכלי והחברתי הקשה של ניצולי השואה בישראל. כיום, מפעילה העמותה קריית חסד לתפארת הפרוסה על 3 רחובות בחיפה בה מתגוררים מספר רב של ניצולי שואה, שחיו בעבר מתחת לקו העוני, הם זוכים למגורים נאים, שלוש ארוחות ביום, לטיפולים במכון פיזיותרפיה ופעילויות חברתיות רבות ומגוונות מידי יום במועדון חברתי מפואר במתחם קריית החסד של העמותה.

ייחודיות המקום מאופיינת בכך: ניצול השואה גר בדירה משל עצמו, יש לו פרטיות משלו וגם חיי חברה ותמיכה של צוות העמותה ושאר ניצולי השואה. בבית החם ניצולי השואה מקבלים 3 ארוחות ביום, לוקחים חלק בחוגים המותאמים להם, בדיקות רפואיות שגרתיות, מכון פיזיוטרפיה, מועדון חברתי ועוד… לניצולי השואה מגיע לחיות בכבוד !

לכם יש את הכוח לתת יד ולהיות חלק מהעשייה שלנו !

כל התרומות לעמותת יד עזר לחבר מוכרות לצרכי מס על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

Copyright ©️ 2022 עמותה “יד עזר לחבר"

ע"ר 580381960

נגישות