נחנך מועדון חדש ומפואר ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר"

יום שבת, יוני 21, 2014

מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר"

בשעה טובה , נחנך ביום שישי 20.6.2014 , ברוב פאר והדר מועדון חדש ומפואר לטובת רווחתם של ניצולי השואה בחיפה , היה זה אירוע מלא בשמחה והתרגשות רבה במסגרת "קבלת שבת" לדיירי הבית חם לניצולי שואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בקריית החסד לניצולי השואה שברחוב קסל בחיפה . המועדון כולל אולם כנסים ומוזיקה גדול , תאורת לדים , מערכת קולנוע ביתית משוכללת וגדולה , טלויזית מסך פלזמה ענק , חדר מחשבים עם עמדות מחשב ואינטרנט לשימושם של ניצולי השואה שיודרכו על ידי מתנדבים , תלמידי בתי הספר השונים , חדר פיזיוטרפיה ועיסויים , חדר ריפוי בעיסוק , מרפאת שיניים , חדר אחות , פינת יצירה ומספרה , כמו כן ממש בימים אלה מושלמים במועדון בנייתם של חדר כושר גדול עם כל האביזרים וציוד ספורט משוכלל , ובית כנסת . המועדון קרם עור וגידים בתקופה מאוד קצרה והכל תודות למנכ"ל העמותה מר שמעון סבג , שהגה ויזם את רעיון הקמת המועדון , אשר ביחד עם צוות נאמן ומסור של עובדים ומתנדבים עבדו לילות כימים עד להשלמת פרויקט חשוב זה .

הכבוד הגדול בחנוכת מבנה המועדון בגזירת הסרט המסורתית , ניתן במשותף לשני דיירי ה"בית החם לניצולי שואה" הוותיקים , ה"הצעירים" מר בנימין גינצבורג בן 95 , והגב' שושנה קולמר בת 96 , ועם גזירת הסרט נשמעו מחיאות כפיים סוערות רבות . בזמר ובשירה בציבור זימר הזמר גדעון , וכמו כן הופיע הזמר הצעיר עמית כהן בליווי נגן הגיטרה עדן לוי שהופיעו בהתנדבות מלאה והנעימו לניצולי השואה את זמנם במהלך חנוכת המועדון .

מנכ"ל העמותה מר שמעון סבג , אשר בעיניים דומעות בירך בתחילת האירוע ברכת "שהחיינו" בהתרגשות רבה , נשא דברים באירוע זה , דיבר בחמימות ואמר: "מגיע לניצולי השואה הכל , מגיע להם מועדון מפואר ומכובד כזה , המועדון לניצולי השואה , יהיה הגדול והאיכותי ביותר בכל חיפה והצפון . שנים רבות , תמיד היה לי חלום ופרוייקט לבנות מועדון מרווח לטובת רווחתם של ניצולי השואה , והנה החלום שלי מתגשם , מועדון זה יהיה מושקע ברמה הגבוהה ביותר לטובת רווחתם של ניצולי השואה של הבית החם , ולא רק , אלא גם של ניצולי שואה רבים אחרים מהעיר חיפה והאיזור" . כמו כן הוסיף מר סבג: "הפתיחה הרישמית תהיה במעמד אישי ציבור ואורחים רבים ותתקיים בקרוב בעוד כחודשיים" , בדבריו המרגשים אף הודה לכל אלה שסייעו ועמלו רבות בהגשמת חלומו . כמו כן נשאה דברים הגב' עמית אשד , העובדת סוציאלית של העמותה , ובנוסף הודתה בשם דיירי הבית החם , ניצולת השואה ודיירת הבית החם הגב' מניה הרמן . במהלך האירוע ניצולי השואה רבים הביעו את שמחתם ורקדו במעגלים .

חנוכת המועדון החדש התקיימה במעמד עשרות ניצולי השואה של הבית החם של העמותה , עובדי העמותה ומתנדביה הרבים בהם מזכירות העמותה הנאמנות הגב' תמי סינר והגב' רותי כהן , מתנדב העמותה מר ישראל כהן , הד"ר איזבלה גרינברג , מומחית לפסיכיאטריה ומנהלת השירות הפסיכיאטרי בבית החולים רמב"ם בחיפה , המלווה את ניצולי השואה של העמותה שנים רבות בהתנדבות מלאה ואשר במהלך האירוע הפתיעה וניגנה על הפסנתר , מאבטח האישים הוותיק ראובן פריזי המסייע בהתנדבות בכל אירועי העמותה שנים רבות ועוד רבים וטובים . כל הנוכחים באירוע נהנו מכיבוד טעים ומרענן שהוכן על ידי טבח העמותה – שמעון חן וצוות עובדי חדר האוכל של העמותה .

צילומים: ג'ו לוציאנו

כתבה הבאה: שלושה ניצולי שואה של ה"בית החם לניצולי השואה" חגגו מסיבת יום הולדת מרגשת !
כתבה קודמת: מסיבת פרידה מרגשת לאחות טריה המתנדבת מפינלנד

תגיות: ,