תלמידי ביה"ס "יזרעאליה" ומפקחים ממשרד החינוך ביקרו בעמותה לקראת חג ט"ו בשבט

יום שבת, ינואר 23, 2016
מאת: כתב החדשות של עמותת "יד עזר לחבר" 
 
חג ט"ו בשבט קרב לו ובא ומגיע גם אל דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" , בקריית החסד של העמותה מורגשת כבר אווירת חג ט"ו בשבט . לקראת החג קבוצת תלמידי כיתה ד' 3 של בית הספר "יזרעליה" הנמצא בשכונת נווה שאנן שבחיפה הגיע לבקר את ניצולי השואה . התלמידים נפגשו עם ניצולי השואה של העמותה ב"מועדון החברתי" של העמותה , שקושט ולבש צבע ירוק של קישוטים מרהיבים של עצים ופרחים על קירות המועדון .
 IMG_1650
יש לציין כי אל קבוצת התלמידים הצטרפה באותו היום משעות הבוקר גם קבוצת גדולה של מפקחים ממינהל חברה ונוער של משרד החינוך מכל המחוזות השונים בארץ , כולם שמעו את סיפורם המרגש של ניצולי השואה אודות תקופת חייהם וסיבלם בזמן הצורר הנאצי , כמו – כן האזינו גם לסיפור הישרדותם במחנה ההשמדה אושוויץ , בתקופת השואה . ניצולי השואה הצטרפו אל התלמידים והמפקחים וכולם ביחד סיפרו אודות החג , שרו שירי ט"ו בשבט שמחים ועליזים ואכלו פירות יבשים כמצוות החג . עם סיום חגיגת ט"ו בשבט במועדון התאספו כולם ונגשו לחגיגת נטיעות שמחה של שתילים בתחומי העמותה ובתי ניצולי השואה , היה מרגש ביותר לראות את ניצולת השואה הגב' שושנה קולמר בת ה 97 , ניצולת השואה מצ'כיה ודיירת ה"בית החם לניצולי השואה" של העמותה ושאר ניצולי השואה נעזרו אף הם ע"י תלמידי בית הספר בשתילת השתילים באדמה , ובטיפוח הגינות .
במהלך ביקורם של התלמידים והמפקחים הגיע והצטרף אל שמחת החג גם מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג , שבדבריו אמר: "ברצוני להודות מקרב לב לכל תלמידי בית הספר , המורים והמפקחים של משרד החינוך שהגיעו היום לשמח את ניצולי השואה של העמותה , תודה לכולם , ממש כיף לי לראות את אווירת החג היפה ומרגש ביותר לראות ילד קטן עוזר לניצול שואה קשיש לשתול באדמה שתילים לחג ט"ו בשבט , ניצולי השואה מחבקים אל ליבם כל אחד ואחת מכם , מאחל לכולכם חג ט"ו בשבט שמח" .  
IMG_1666

בית הספר "יזרעאליה" נמצא בשכונת נווה שאנן שבחיפה , ביקורם של התלמידים היה במסגרת פרוייקט של "הקשר הרב דורי" , זהו פרוייקט של שימור ותיעוד מורשת ותוכנית ערכית – חינוכית הבונה קשר בין דורי ומחזקת את מערכת הקשרים בין תלמידי ביה"ס לבין האוכלוסיה המבוגרת בקהילה . התלמידים ביקרו את ניצולי השואה וזאת לרגל חג ט"ו בשבט שיחול בשבוע הבא . גם אירוע זה כמו כל האירועים היפים הנחגגים בעמותה , היה מרגש ושמח ביותר .

עמותת "יד עזר לחבר" , מאחלת לכל ניצולי השואה של ה"בית חם לניצולי השואה" של העמותה , ולכל בית ישראל
ט"ו בשבט שמח !
צילומים: רומן לוינגרד , אדיר יזירף . 
IMG_1669 IMG_1659 IMG_1653 IMG_1646 IMG_1642 IMG_1638 IMG_1636 IMG_1634 12523149_461387137405751_886170124352249849_n
כתבה הבאה: רובי ריבלין ייפגש עם ניצולי שואה: "סוג של ניצחון"
כתבה קודמת: מקבץ ארועים לסכום שנת 2015 המביא טעימה קלה מפעילותה הענפה של עמותת "יד עזר לחבר" ברשות שמעון סבג, למען ניצולי שואה ומשפחות נזקקות בחיפה רבתי

תגיות: , , ,