מכתב ראש העיר יונה יהב לעמותה

19 ביוני 2015

מכתב ראש העיר לעמותה מכתב ראש העיר לעמותה


לכתבה המלאה ←

ניצולי השואה של ה"בית החם של ניצולי השואה" חגגו את חג השבועות

24 במאי 2015

IMG_1145
בעמותת "יד עזר לחבר" זה כבר הפך למסורת רבת שנים , וניצולי השואה לא נחים לרגע , השבוע כשעה בלבד ביום רביעי 20.5.2015 , עם סיום ביקורו המרגש ביותר של המיליארדר מיטש גולדהאר בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" וב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה , התפנו כולם לחגוג גם את חג השבועות . המועדון החדש והמפואר של ניצולי השואה , קושט להפליא בכל סימני חג השבועות , וכל ניצולי השואה התכנסו במועדון והגיעו לארוחת ערב קולינרית ומיוחדת , שהיתה ארוחה עשירה חלבית וטעימה של חג השבועות שכללה מטעמים ומאכלי גבינות שונות מגוונות וטעימות , כמובן שהארוחה היתה מלווה בהרמת כוסיות שמפניה לחג .

לכתבה המלאה ←

המועדון החדש ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" יונצח לזכר משפחתו של המיליארדר מיטש גולדהאר הבעלים הקנדי של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א

21 במאי 2015

הבעלים של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א בכדורגל , המליארדר מיטש גולדהאר עזב ביום רביעי , יום משחק גמר גביע המדינה את ההכנות של מועדונו למשחק גמר הגביע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה והגיע מלווה במנכ"ל המועדון מרטין ביין ופמליה גדולה של חברים ובני משפחה, ביניהם גם הטניסאים אלופי ישראל אנדי רם והראל לוי וספורטאים נוספים ל"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר", בקרית החסד שברחוב קסל בחיפה .

לכתבה המלאה ←

חדשות בעמותת יד עזר לחבר

עמותת
08.01.2015
עמותת יד עזר תקיים ביום שלישי - 27.01.2015 הוא יום השואה הבינלאומי , טקס בו ישתתפו גם אישי ציבור.
הצפי שיגיעו אנשי ציבור רבים לאור ימי הבחירות הקרבים.
23.03.2014
עמותת "יד עזר לחבר" עובדת לילות כימים, והיא כבר החלה לארוז לאחרונה אריזות מזון למשפחות נזקקו
מעלית למעודונית ניצולי שואה
28.08.2014
עמותת יד עזר חנכה מעלית חדשה שתקל את הגישה למועדונית למען ניצולי השואה הניתמכים ע"י העמותה

תורמים ביקרו ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה

2015-05-01 18:43:39

11137170_1089027437790678_5913366289501896757_n

"הטל ספק בתנועתה של החמה, הטל ספק באמת כשקר, אך לעולם אל נא תטיל ספק באהבה" , כך ציטט השבוע מר שמעון סבג , מייסד עמותת "יד עזר לחבר" , את דבריו המיוחדים של ויליאם שקספיר , והוסיף בדבריו: "היום ראיתי במו עיני כמה אהבה מסוגלים לתת אנשים טובים , וטובים מאד , שבאו לבקר בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" , עמותה המשכנת בליבה למעלה מ 120 ניצולי שואה ונזקקים - ואני מתכוון לגברת האצילה והמיוחדת הגב' ירדנה עובדיה ושותפה האיש המדהים והמיוחד , מר אריה חורש".
 
מייסד העמותה שמעון סבג הוגה רעיון הקמת העמותה הוסיף עוד כי האורחים הנכבדים הגיעו לעמותה על פי הזמנתו בערב יום הזיכרון ובפיתחו של יום העצמאות ה - 67 למדינת ישראל , על מנת להתרשם מהעשייה והתרומה לקהילה .

נחנך המועדון החדש והמפואר ב"בית החם לניצולי השואה"

2015-03-23 21:33:34

בשעה טובה , ברוב פאר והדר , ובטקס רב רושם נחנך ביום חמישי 19.3.2015 , המועדון החדש והמפואר בקריית החסד לניצולי השואה , ב"בית החם לניצולי שואה", של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה .

בשעה טובה , ברוב פאר והדר , ובטקס רב רושם נחנך ביום חמישי 19.3.2015 , המועדון החדש והמפואר בקריית החסד לניצולי השואה , ב"בית החם לניצולי שואה", של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה .

המועדון החדש והמפואר של ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי השואה" של העמותה כולל אולם כנסים ומוזיקה גדול ובו תאורת לדים , חדר מחשבים עם עמדות מחשב המחוברים לגלישה באינטרנט , מערכת קולנוע ביתית משוכללת וגדולה , טלוויזית מסך פלזמה ענק , חדר פיזיוטרפיה ועיסויים , חדר ריפוי בעיסוק , מרפאת שיניים , חדר אחות , פינת יצירה ומספרה , בית כנסת בו ארון קודש עם סיפרי תורה , חדר כושר גדול עם כל האביזרים וציוד ספורט מהמתקדמים ביותר ועוד

טקס "יום השואה הבינלאומי" של "יד עזר לחבר" סוקר בעשרות תחנות טלויזיה בארה"ב ובעולם !

2015-02-02 16:42:02

מכתב ראש העיר לעמותה

אחת התחנות שסיקרה את הטקס היתה רשת הטלויזיה והחדשות "סי.בי.אן. ניוז" CBN NEWS , המשדרת למאות מיליונים צופים ברחבי ארה"ב והעולם בכלל . תחנת טלויזיה זאת ממוקמת במדינת וירג'יניה שבארה"ב , והיא פונה למיליוני אמריקאים ומביאה להם את חדשות האקטואליה מהעולם כולו . כאמור , סוקר טקס יום השואה הבינלאומי שהתקיים בעמותה , בכתבה מרואיינת אחת מדיירי ה"בית החם לניצולי שואה" של העמותה , ניצולת השואה מצ'כוסלובקיה , בת ה - 95 , הגב' שושנה קולמר . כמו כן בכתבה ניתן לראות את מר דיוויד פרסונס , מנהל המדיה והתקשורת של השגרירות הנוצרית הבינלאומי שבישראל , שאף הוא היה אורח בטקס ונשא דברים לזיכרם של קורבנות השואה .

משלחות מגרמניה ורוסיה הגיעו לביקור ב"בית החם לניצולי השואה"!

2014-11-01 10:57:12

שתי משלחות הגיעו מחו"ל לביקור מרגש בקריית החסד של העמותה . המשלחות ביקרו ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" .

שתי משלחות הגיעו מחו"ל לביקור מרגש בקריית החסד של העמותה . המשלחות ביקרו ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" .

לפני מספר ימים , הגיעו שתי משלחות מחו"ל לביקור מרגש בקריית החסד של העמותה . המשלחות ביקרו ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" . המשלחת הראשונה הגיע מגרמניה , עשרות חברי המשלחת האזינו בריכוז ובקשב רב לעדויותיהם המצמררות של מספר ניצולי השואה המתגוררים ב"בית החם לניצולי השואה" , אחד הדברים המרגשים במהלך הביקור היה עדותה של דיירת הבית , ניצולת השואה , בת ה 97 , הגב' שושנה קולמר . חברי המשלחת קיבלו סקירה מקיפה על קריית החסד של העמותה , וה"בית החם לניצולי השואה".

יום הזיכרון לשואה ולגבורה צויין בטקס מרגש ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

2015-04-17 18:49:16

מכתב ראש העיר לעמותה

עמותת "יד עזר לחבר" קיימה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ה , שהתקיים ביום חמישי 16.4.2015 , טקס מיוחד ומרגש ביותר , בטקס נכחו ונטלו חלק מאות ניצולי השואה הרבים , שרובם מתגוררים ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה , אשר ברחוב קסל , בקרית החסד לניצולי שואה , בחיפה . 
 
עמותת "יד עזר לחבר" הקימה ברחוב קסל קרית חסד , אשר כולה למען ניצולי שואה ומשפחות נזקקות . הטקס נערך ברחבת מוזיאון "יד לניצול" שהוקם ע"י העמותה בשנת 2012 ,  לטקס אליו הגיעו מכובדים רבים , רבנים , אישי ציבור , קבוצת חיילי מ"שייטת 3" ספינות הטילים של חיל הים , שהתנדבו עזרו באירגון הטקס , יחידה השומרת על קישרי קהילה רצופים במהלך כל השנה עם ניצולי השואה של הבית החם , וניצולי שואה רבים מכל איזור הצפון , ומרחבי הארץ .

קרית החסד וה"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" צהלה ושמחה בחג הפורים!

2015-03-11 07:30:51

הריקודים היו רבים והשמחה היתה רבה , כמו כן חילקו ניצולי השואה דיירי ה"בית החם" , הזוג הנשוי מרדכי ואסתר ליבר , הוא מרדכי היהודי ורעייתו אסתר המלכה , חבילות משלוחי מנות והפתעות לכל החוגגים .

הריקודים היו רבים והשמחה היתה רבה , כמו כן חילקו ניצולי השואה דיירי ה"בית החם" , הזוג הנשוי מרדכי ואסתר ליבר , הוא מרדכי היהודי ורעייתו אסתר המלכה , חבילות משלוחי מנות והפתעות לכל החוגגים .

בחג הפורים שנחגג בשבוע שעבר חגגו מגדול ועד קטן עם שירה וריקודים ועם תחפושות במסיבות פורים שמחות ועליזות , ביום רביעי התקיימה גם קריאת מגילת אסתר בבית הכנסת אשר במועדון המפואר לניצולי השואה של העמותה , ולמחרת , ביום חמישי התקיימה גם מסיבת פורים גדולה שמחה ועליזה ביותר ומשתה פורימי ב"בית החם" של ניצולי השואה של של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה . עם תחילת כניסתו של חג הפורים התכנסו מאות ניצולי השואה של הבית החם , בבית הכנסת של העמותה הנמצא במועדון החדש והמפואר של העמותה. ניצולי שואה בני 70 , 80 , 90 ויותר , ובני משפחותיהם שהגיעו מחופשים , התכנסו ובאו לשמוע את קריאת מגילת אסתר , עם סיומה של קריאת המגילה החלו ניצולי השואה לרקוד כילדים קלי רגליים , במעגלי ריקודים סוערים .

"יום השואה הבינלאומי" צויין בטקס מרגש שהתקיים במוזיאון "יד לניצול" של ה"בית החם לניצולי שואה" בחיפה

2015-01-29 18:16:57

מכתב ראש העיר לעמותה

"יום השואה הבינלאומי" , צויין בטקס מרגש ברחבת מוזיאון "יד לניצול" בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" המפעילה הוסטל "בית חם לניצולי שואה" בו מתגוררים למעלה מ 120 ניצולי שואה , אישי ציבור רבים כיבדו את ניצולי השואה בהם חבר הכנסת ושר האוצר לשעבר יאיר לפיד , וראש עיריית חיפה מר יונה יהב . מנכ"ל העמותה ומייסדה שמעון סבג אמר בטקס: "לא אנום ולא אשן עד שאדע כי אין בארץ ובעולם ניצול שואה אחד רעב" . טקס "יום השואה הבינלאומי" היה מכובד ומרשים ביותר , הטקס החל במזג אוויר נעים , בשעה: 13:00 בצהריים , ברחבת האנדרטה לזכר קורבנות השואה של מוזיאון "יד לניצול" שהוקם לפני כשנתיים , ליד העמותה ברחוב קסל בחיפה .

חיילי קורס הקצינים של חיל האוויר סייעו בבניית וקישוט הסוכה לניצולי השואה של הבית החם!

2014-10-09 12:06:48

חיילי קורס הקצינים של חיל האוויר סייעו בבניית וקישוט הסוכה לניצולי השואה של הבית החם.

חיילי קורס הקצינים של חיל האוויר סייעו בבניית וקישוט הסוכה לניצולי השואה של הבית החם.

השבוע , הגיעו עשרות חיילים מקורס הקצינים של חיל האוויר , וזאת על מנת לבנות סוכה לניצולי השואה , דיירי הבית החם לניצולי השואה של העמותה . כך יוכלו גם ניצולי השואה לקיים את מצוות הישיבה בסוכה בחג הסוכות . החיילים התקבצו בשעות הבוקר , במועדון החדש והמפואר שנחנך בתחילת חודש יוני 2014 , ברוב פאר והדר לטובת רווחתם של ניצולי השואה בחיפה , החיילים התרגשו ביותר מסיפורהם המרתקים של ניצולי השואה המתגוררים בבית החם של העמותה , ומההרצאה שניתנה להם על ידי האומנית והציירת הגב' מניה הרמן , שאף היא מתגוררת ב"בית החם לניצולי השואה".

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ה , 16.4.2015

2015-04-14 23:34:46

עמותת "יד עזר לחבר" מזמינה את הציבור הרחב לטקס זיכרון מיוחד ל - 6 מיליון היהודים קורבנות השואה שנרצחו בידי הצורר הנאצי ועוזריהם. הטקס יתחיל בשעה 10:00 בבוקר עם צפירת הדומייה ויתקיים ברחבת מוזיאון "יד לניצול".

ביום חמישי הקרוב ,  בתאריך: 16.4.2015 , יחול יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ה .
עמותת "יד עזר לחבר" מזמינה את הציבור הרחב לטקס זיכרון מיוחד ל - 6 מיליון היהודים קורבנות השואה שנרצחו בידי הצורר הנאצי ועוזריהם . הטקס יתחיל בשעה 10:00 בבוקר עם צפירת הדומייה ויתקיים ברחבת מוזיאון "יד לניצול"
שהקימה העמותה הנמצא ברחוב קסל 6 בחיפה , הטקס ייערך במעמד: ניצולי השואה של הבית החם , אישי ציבור , רבנים , חיילי צה"ל , סטודנטים ותלמידים .

עמותת "יד עזר לחבר" חילקה חבילות מזון ושמיכות לקשישים ונזקקים בירושלים , צפת , וברמת הגולן!

2015-02-20 23:23:42

חלוקת מזון בסופה ובסערה (2)

עלייה של יותר מ 50% אחוזים נרשמה בעמותות הסיוע בישראל וזאת עקב הקור העז ומזג האוויר החורפי והסוער שפקד בימים אלה את כל רחבי הארץ . עבור רבים מאזרחי ישראל , הדיווחים על הסערה הצפויה השבוע , מביאים עימם חרדה גדולה בשל המחסור בשמיכות , מעילים ואמצעים להתגוננות מפני הקור . בעמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה התכוננו כבר בתחילת השבוע לקראת גל הקור העז ונרשמה עלייה של כ - 50% אחוז בפניות אליה , בהן פניות של קשישים , ניצולי שואה רבים ומשפחות נזקקות .

בעמותת "יד עזר לחבר" מתכוננים לסערה שתגיע השבוע לארץ !

2015-01-05 22:35:37

הסיירת ההומניטרית של עמותת "יד עזר לחבר"

הסיירת ההומניטרית של עמותת "יד עזר לחבר"

עלייה של 30% נרשמה בעמותות הסיוע בישראל וזאת עקב הקור העז ומזג האוויר החורפי והסוער שיפקוד את הארץ השבוע . עבור רבים מאזרחי ישראל , הדיווחים על הסערה הצפויה השבוע , מביאים עימם חרדה גדולה בשל המחסור בשמיכות , מעילים ואמצעים להתגוננות מפני הקור. על פי דיווחי עמותות הסיוע , לקראת גל הקור הנוכחי נרשמה עלייה של כ-30% בפניות אליהן , בהן פניות של ניצולי שואה רבים ומשפחות עובדות שהחלו השנה גם הם לפנות בבקשה לעזרה בתקופה הזאת.
גם בעמותת "יד עזר לחבר" הנמצאת ברחוב קסל שבחיפה והפועלת באיזור חיפה והצפון , מעידים על עלייה גדולה בפניות מרגע פירסום השבוע של התחזיות בכלי התקשורת אודות הסופה שבדרך ופועלים במיגוון מישורים על מנת לסייע .

לרגל יום הכיפורים התקיים "טקס כפרות" לניצולי השואה של הבית החם!

2014-10-09 11:37:08

ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי שואה" של העמותה , מבקשים להודות לכבוד הרב בלוססקי

ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי שואה" של העמותה , מבקשים להודות לכבוד הרב בלוססקי

ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי שואה" של העמותה , מבקשים להודות לכבוד הרב בלוססקי

לפני יום הכיפורים תשע"ה , התקיים בעמותת "יד עזר לחבר" טקס כפרות עם מטבעות שיתרמו לצדקה , הטקס נערך ע"י הרב שי בלוססקי . ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי שואה" של העמותה , מבקשים להודות לכבוד הרב בלוססקי המגיע מידי שבועיים לשיעור חוויתי על חגי ישראל , פרשת השבוע והקשר לאקטואליה .

למעלה מ – 7,000 חבילות מזון לחג הפסח חולקו לנזקקים במבצע ענק וחסר תקדים של עמותת "יד עזר לחבר"

2015-04-02 23:20:12

מכתב ראש העיר לעמותה

לאלפי נזקקים בעיר חיפה , אין עדיין מזון לחג הפסח שכבר עומד לו בפתח דלתות ביתנו , לקראת חג הפסח תשע"ה , פתחה ועמלה עמותת "יד עזר לחבר" במבצע ענק נרחב וחסר תקדים , כהרגלה במסורת רבת השנים מיום היווסדה .
העמותה עובדת לילות כימים וכבר זמן לפני חג הפסח החלה בהתארגנות לוגיסטית מקיפה ונרחבת באריזת וחלוקת חבילות מזון למשפחות נזקקות וניצולי שואה , אשר ידן אינה משגת לערוך את שולחן הסדר והחג . עמותת "יד עזר לחבר" תמשיך לחלק חבילות מזון ממש עד כניסת חג הפסח .

את חבילות המזון שערכם השנה מוערך ואף הגיע למאות שקלים , הרכיבו וארזו עובדי העמותה , ומתנדביה הרבים , כולם התכנסו ובאו אל החמ"ל המרכזי של המבצע שהיה במועדון החדש של העמותה שנהפך למחסן מזון גדול , ובו החלו במלאכת עבודת אריזת חבילות המזון לחג הפסח .

חיילי המודיעין הגיעו ל – "יום התנדבות" ב – "בית החם לניצולי השואה"

2015-02-06 22:22:48

חיילי המודיעין הגיעו ל"יום התנדבות" ב"בית החם לניצולי השואה"

חיילי המודיעין הגיעו ל"יום התנדבות" ב"בית החם לניצולי השואה"

טקס "יום השואה הבינלאומי" המרגש ביותר והמכובד שקיימה עמותת "יד עזר לחבר" חלף לו השבוע , ובעמותה ממשיכים כהרגלם לספר אודות השואה בכל ימות השנה , ולא רק בטקסים של יום השואה הבינלאומי ויום השואה .
השבוע , ביום שני 2.2.2015 , הגיעו לביקור בקריית החסד של העמותה קבוצה גדולה של כארבעים חיילים , המשרתים ביחידת המודיעין של צה"ל . החיילים הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות ליום שכולו התנדבות , ועזרה בכל הדרוש בצרכי העמותה היומיומיים השוטפים .
החיילים סיירו במתקני העמותה והמועדון החדש לניצולי השואה , קיבלו סקירה מקיפה אודות העמותה וה"בית החם לניצולי שואה" של העמותה , ועל כל קריית החסד של העמותה אשר ברחוב קסל בחיפה .

סיבה למסיבה – ניצולת השואה הגב' שושנה קולמר חוגגת יום הולדת 95!!

2014-12-20 17:14:20

ניצולת השואה הגב' שושנה קולמר חוגגת יום הולדת 95

ניצולת השואה הגב' שושנה קולמר חוגגת יום הולדת 95

סיבה למסיבה היתה השבוע ב"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה , ניצולת השואה ודיירת הבית החם הוותיקה הגב' שושנה קולמר חגגה את יום הולדתה ה - 95 , וזאת אכן סיבה לחגיגה גדולה !!!  
 
בקרית החסד של העמותה היתה התרגשות גדולה ביותר במסיבת יום ההולדת של שושנה קולמר . הגב' קולמר כהרגלה , בירכה כל דייריי ה"בית החם לניצולי השואה" של העמותה שהגיעו לחגוג ביחד עימה את מסיבת יום ההולדת שלה ואף שושנה הפליאה את כל הנוכחים במסיבה בריקודיה , כנערה קלת רגליים . 
 
יש לציין כי הגב' שושנה קולמר נולדה בשנת  1919 בצ'כוסלובקיה. במלחמת העולם השנייה איבדה את אביה ואימה וכן שניים מאחיה . עד עצם היום הזה , זיכרונותיה ממחנה ההשמדה אושוויץ רבים קשים מנשוא.

אזכרה לציון 11 שנים – למותם של נעמי ומרק ביאנו ז״ל שנרצחו בפיגוע הטרור

2014-10-04 22:55:18

אזכרה לציון 11 שנים - למותם של נעמי ומרק ביאנו ז״ל שנרצחו בפיגוע הטרור

אזכרה לציון 11 שנים - למותם של נעמי ומרק ביאנו ז״ל שנרצחו בפיגוע הטרור

ביום שישי, ערב יום הכיפורים ,2014 נערכה אזכרה לציון 11 שנים - למותם של נעמי ומרק ביאנו ז״ל שנרצחו בפיגוע הטרור במסעדת מקסים בחיפה. מרק ז"ל היה חבר אמת של עמותת יד עזר לחבר. כתב חברתי בכל רמ"ח אבריו שבראש מעיינו הייתה ההדדיות החברתית והתרומה לזולת. משפחת יד עזר לחבר - אבלה על אובדן יקר ערך לעיר חיפה. יהי זכרם ברוך.

ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי שואה" של עמותת "יד עזר לחבר" הגיעו לברך ולאחל הצלחה לנבחרת ישראל בכדורגל

2015-03-26 22:01:10

כל סגל שחקני הנבחרת , מאמן הנבחרת אלי גוטמן , הצוות הניהולי והמקצועי , האזינו בקשב רב לדבריה של ניצולת השואה מרומניה , הגב' חווה הרשקוביץ בת 84 ניצולת שואה , אשר הסבירה להם כמה חשוב עבורם הניצחון במשחקים האלה

כל סגל שחקני הנבחרת , מאמן הנבחרת אלי גוטמן , הצוות הניהולי והמקצועי , האזינו בקשב רב לדבריה של ניצולת השואה מרומניה , הגב' חווה הרשקוביץ בת 84 ניצולת שואה , אשר הסבירה להם כמה חשוב עבורם הניצחון במשחקים האלה

קבוצה של ניצולי שואה קשישים , מ"הבית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" הגיעו ביום רביעי 25.3.2015 , למלון "דן כרמל" בחיפה , שם שוהה נבחרת ישראל בכדורגל , כדי לברך את סגל השחקנים והצוות לקראת שני משחקי הנבחרת במסגרת מוקדמות אליפות אירופה נגד נבחרת וולס , שיתקיים בשבת באיצטדיון ע"ש סמי עופר בחיפה , ונבחרת בלגיה , ביום שלישי בשבוע הבא .

מתוך "חדשות חיפה והצפון" – יום השואה הבינלאומי בעמותת "יד עזר"

2015-02-06 22:16:59

1

היום לפני שבעים שנה שוחרר מחנה אושביץ בידי כוחות הצבא האדום, וכך חדל להתקיים אתר הרצח ההמוני שנחקק בתודעת האנושות כסמל הרוע והאכזריות. למען שימור זכר השואה וקורבנותיה, ארגון האומות המאוחדות החליט לקבוע יום זה כיום הזיכרון הבינלאומי לשואה . אני מברך את מארגני הטקס ומשתתפיו. ננצור לעד את זכרם של ששת המיליונים, את אחינו ואחיותינו שהושמדו על ידי הנאצים ועוזריהם. נחזק את כוחה של מדינתנו,ונגן על שלום ארצנו מאוחדים ונחושים.

בברכה, בנימין נתניהו,

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל אלי גוטמן התארח ב"בית החם לניצולי השואה"

2014-12-13 09:25:52

עם הגעתו קיבל מאמן נבחרת ישראל אלי גוטמן , סקירה נרחבת וסיור מודרך בכל קריית החסד של העמותה על ידי מנכ"ל , מייסד העמותה והרוח החיה של פעילותה מר שמעון סבג .

עם הגעתו קיבל מאמן נבחרת ישראל אלי גוטמן , סקירה נרחבת וסיור מודרך בכל קריית החסד של העמותה על ידי מנכ"ל , מייסד העמותה והרוח החיה של פעילותה מר שמעון סבג .

השבוע , ביום חמישי 11.12.2014 , התארח המאמן המצליח של נבחרת ישראל בכדורגל מר אלי גוטמן , שאף הוא בן לניצולי שואה , לביקור מרגש ביותר בעמותת "יד עזר לחבר" בחיפה . מאמן הנבחרת ביקר ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה ובקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" בראשותו של מנכ"ל העמותה ומייסדה מר שמעון סבג .
 
עם הגעתו קיבל מאמן נבחרת ישראל אלי גוטמן , סקירה נרחבת וסיור מודרך בכל קריית החסד של העמותה על ידי מנכ"ל , מייסד העמותה והרוח החיה של פעילותה מר שמעון סבג . בין היתר למד גוטמן , כי העמותה דואגת למחסורם של למעלה מ - 2000 ניצולי שואה , הומלסים חסרי דיור וקורת גג , זקנים חסרי יכולת וילדים עם צרכים מיוחדים בכל איזור הצפון . 

אלפי חבילות מזון לראש השנה חולקו לניצולי השואה ולנזקקים במבצע ענק וחסר תקדים של עמותת "יד עזר לחבר"

2014-09-23 17:59:49

לאלפי נזקקים בעיר חיפה , אין עדיין מזון לחג לראש השנה שכבר עומד לו בפתח דלתות ביתנו

לאלפי נזקקים בעיר חיפה , אין עדיין מזון לחג לראש השנה שכבר עומד לו בפתח דלתות ביתנו

לאלפי נזקקים בעיר חיפה , אין עדיין מזון לחג לראש השנה שכבר עומד לו בפתח דלתות ביתנו , לקראת ראש השנה תשע"ה , פתחה ועמלה עמותת "יד עזר לחבר" במבצע ענק נרחב וחסר תקדים , כהרגלה במסורת רבת השנים מיום היווסדה . העמותה עובדת לילות כימים וכבר זמן רב לפני ראש השנה החלה בהתארגנות לוגיסטית מקיפה ונרחבת באריזת חבילות מזון למשפחות נזקקות וניצולי שואה , אשר ידן אינה משגת לערוך את שולחן החג .

לכתבות ישנות יותר >>