ע"ר 580381960

הוכתרה "מלכת היופי לניצולות שואה" לשנת 2015 בערב מחווה עוצר נשימה ומרגש ביותר לניצולי השואה בחיפה

28 בנובמבר 2015

גב' ריטה (רבקה) ברקוביץ מגבעת נשר שליד חיפה , ניצולת השואה בת ה – 83 גב' ריטה (רבקה) ברקוביץ מגבעת נשר שליד חיפה , ניצולת השואה בת ה – 83
הגב' ריטה (רבקה) ברקוביץ מגבעת נשר שליד חיפה , ניצולת השואה בת ה - 83 מרומניה לה בת אחת , 6 נכדים , 5 נינות, שהוכתרה ביום שלישי בתאריך: 24.11.2015 ל "מלכת היופי של ניצולות השואה" לשנת 2015 , באירוע שהתקיים באולמי "גן הקונגרסים" שבחיפה . עם הכתרתה על הבמה מסרה את המסר שלה לעולם: "אני מאחלת לכולנו שיהיה שלום , ושיתנו לנו סוף סוף לחיות במדינה שלנו בשקט ושלווה , ושלעולם לא ישכחו את כל מה שעברנו בתקופת השואה" . אירוע זה שהיה עוצר נשימה , מרגש ומרשים ביותר בו לא נשארה אף עין יבשה . את האירוע יזמה ואירגנה זאת השנה השלישית עמותת "יד עזר לחבר" בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג ובהפקתה של המפיקה הוותיקה ידידת העמותה שנים רבות ומפיקת הבית של העמותה הגב' רונית סטשבסקי . עשרות ציוותי טלויזיה ותקשורת , עיתונאים וצלמים מעשרות מדינות העולם הגיעו לעיר חיפה במיוחד לעקוב ולסקר מקרוב את התחרות המיוחדת .

לכתבה המלאה ←

עמותת "יד עזר לחבר" חוגגת חצי יובל 25 שנה להקמתה , ויובל 50 למייסד העמותה מר שמעון סבג

12 בנובמבר 2015

מייסד העמותה מר שמעון סבג מייסד העמותה מר שמעון סבג
הכל התחיל מחזון של איש אחד , לפני 25 שנים , שמעון סבג הקים את עמותת "יד עזר לחבר" שסיפקה אז ארוחה חמה לנזקקים , ובהם ילדים וקשישים עריריים , לאט לאט ברבות השנים התרחב מעגל הנתינה העמותה הקימה "בית חם לניצולי שואה ובנוסף מסייעת בכל יום , כל השנה לאלפי משפחות במצוקה . כיום לעמותת "יד עזר לחבר" קריית חסד שלמה לתפארת ורחוב שלם אשר ברחוב קסל שבחיפה , כיום עמותת "יד עזר לחבר" היא אחד ממפעלי הצדקה והרווחה הגדולים והחשובים שיש בישראל , והיא פועלת ללא סיוע ממשלתי אלה מתרומות בלבד , ובזכות פעילות יוצאת דופן של עשרות המתנדבים הנותנים את הלב ואת הנשמה למען המטרה , צמצום מעגל העוני , סיוע לאלה שהופקרו , העלאת חיוך על פניהם של ניצולי השואה הנתמכים בעמותה.

לכתבה המלאה ←

סיבה למסיבה – בנימין גינצבורג חוגג יום הולדת 97 ב"בית החם לניצולי השואה"

22 באוקטובר 2015

מייסד העמותה מר שמעון סבג , העניק זר פרחים יפה ומתנה למר גינצבורג לרגל יום חגו מייסד העמותה מר שמעון סבג , העניק זר פרחים יפה ומתנה למר גינצבורג לרגל יום חגו
ביום שלישי 20.10.2015 , נחגגה ברוב פאר והדר מסיבת יום הולדת מרגשת ביותר לדייר ה"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" אשר בקריית החסד ברחוב קסל בחיפה . הפעם חגגו הדיירים ה"הצעירים" את יום הולדתו ה - 97 של ניצול השואה מר בנימין גינצבורג . מר גינצבורג הוא יליד העיר וילנה בירת ליטא , בשנת 1941 נכבשה וילנה בידי הגרמנים , ומר גינצבורג הוא ניצול גטו לינגרד , שהחל במסע חייו בבריחתו , עד שמצא מקום מסתור בהולנד , שם הסתתר ברוב תקופת השואה .

לכתבה המלאה ←

חדשות בעמותת יד עזר לחבר

עמותת
08.01.2015
עמותת יד עזר תקיים ביום שלישי - 27.01.2015 הוא יום השואה הבינלאומי , טקס בו ישתתפו גם אישי ציבור.
הצפי שיגיעו אנשי ציבור רבים לאור ימי הבחירות הקרבים.
23.03.2014
עמותת "יד עזר לחבר" עובדת לילות כימים, והיא כבר החלה לארוז לאחרונה אריזות מזון למשפחות נזקקו
מעלית למעודונית ניצולי שואה
28.08.2014
עמותת יד עזר חנכה מעלית חדשה שתקל את הגישה למועדונית למען ניצולי השואה הניתמכים ע"י העמותה

יום הניקיון הבינלאומי התקיים ב"בית החם לניצולי השואה" בחיפה

2015-10-14 11:15:25

ביום שלישי 13.10.2015 קיימה הקרן הקיימת לישראל את "יום הניקיון הבינלאומי" . יום זה מצויין השנה ה - 15 ברציפות וזהו הפרויקט הסביבתי הגדול ביותר שמתקיים כיום במדינת ישראל . אירועי ״יום הניקיון הבינלאומי״ המתקיימים בעת ובעונה אחת ב - 140 מדינות ברחבי העולם כולו , כשאחד האירועים המרכזיים של יום זה התקיים ב"בית החם של ניצולי השואה" אשר בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה . היה זה מיזם מיוחד של קק"ל ועמותת "יד עזר לחבר" . ניצולי השואה , דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" של העמותה ניקו את סביבתם ואיזור מגוריהם ביחד ובסיועם תלמידי כיתה ט 4 ' של בית הספר "הריאלי" , בסניף הדר בחיפה . ניצולי השואה הרבים ותלמידי ביה"ס עבדו זה לצד זה במהלך היום המרגש , לא בכל יום רואים מחזה כזה של ניצולי שואה בני 80 , 90 ואף יותר לצד תלמידים בני נוער בני 14 , ההתרגשות היתה ניכרת על פניהם של ניצולי השואה והתלמידים כאחד .
לוחמי ספינת הטילים אח"י קשת

לוחמי ספינת הטילים אח"י קשת

לוחמי ספינת הטילים אח"י קשת התנדבו ב"בית החם לניצולי השואה"

2015-08-13 22:02:52

במהלך השבוע , ביקרו בעמותת "יד עזר לחבר" חיילים רבים , הפעם היו אלה חיילי זרוע הים , הלוחמים מספינת הטילים אח"י קשת , החיילים הגיעו ליום התנדבות ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה.
 
עבודת ההתנדבות שלהם היתה הפעם יקרה מפז , עבודתם כללה עבודות ניקיון רבות והכשרתו של שטח מקום ישיבה נוסף לניצולי השואה , דיירי הבית החם . תחזוקת האנדרטה שבמוזיאון "יד לניצול" שהקימה העמותה הנמצא ליד בית האבות של העמותה ברחוב קסל בחיפה , החיילים עסקו בטיפוח הגינות והנוי בסביבתם של מגוריי הבתים של ניצולי השואה , ועוד . החיילים עבדו מכל הלב בחריצות רבה על אף החום הכבד שהיה באותו היום , נציין כי נראה על פניהם שגם הם מאוד נהנו מיום התנדבות זה.
IMG_1145

ניצולי השואה של ה"בית החם של ניצולי השואה" חגגו את חג השבועות

2015-05-24 20:51:50

בעמותת "יד עזר לחבר" זה כבר הפך למסורת רבת שנים , וניצולי השואה לא נחים לרגע , השבוע כשעה בלבד ביום רביעי 20.5.2015 , עם סיום ביקורו המרגש ביותר של המיליארדר מיטש גולדהאר בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" וב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה , התפנו כולם לחגוג גם את חג השבועות . המועדון החדש והמפואר של ניצולי השואה , קושט להפליא בכל סימני חג השבועות , וכל ניצולי השואה התכנסו במועדון והגיעו לארוחת ערב קולינרית ומיוחדת , שהיתה ארוחה עשירה חלבית וטעימה של חג השבועות שכללה מטעמים ומאכלי גבינות שונות מגוונות וטעימות , כמובן שהארוחה היתה מלווה בהרמת כוסיות שמפניה לחג .

למעלה מ – 7,000 חבילות מזון לחג הפסח חולקו לנזקקים במבצע ענק וחסר תקדים של עמותת "יד עזר לחבר"

2015-04-02 23:20:12

לאלפי נזקקים בעיר חיפה , אין עדיין מזון לחג הפסח שכבר עומד לו בפתח דלתות ביתנו , לקראת חג הפסח תשע"ה , פתחה ועמלה עמותת "יד עזר לחבר" במבצע ענק נרחב וחסר תקדים , כהרגלה במסורת רבת השנים מיום היווסדה .
העמותה עובדת לילות כימים וכבר זמן לפני חג הפסח החלה בהתארגנות לוגיסטית מקיפה ונרחבת באריזת וחלוקת חבילות מזון למשפחות נזקקות וניצולי שואה , אשר ידן אינה משגת לערוך את שולחן הסדר והחג . עמותת "יד עזר לחבר" תמשיך לחלק חבילות מזון ממש עד כניסת חג הפסח .

את חבילות המזון שערכם השנה מוערך ואף הגיע למאות שקלים , הרכיבו וארזו עובדי העמותה , ומתנדביה הרבים , כולם התכנסו ובאו אל החמ"ל המרכזי של המבצע שהיה במועדון החדש של העמותה שנהפך למחסן מזון גדול , ובו החלו במלאכת עבודת אריזת חבילות המזון לחג הפסח .
DSC00120

ברוב פאר והדר התקיימו "הקפות שניות" מרגשות של שמחת תורה ב"בית החם לניצולי השואה" בחיפה

2015-10-10 13:40:00

מאות חוגגים התקבצו ובאו במוצאי שמחת תורה לקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה , וזאת על מנת ליטול חלק ולהשתתף בחגיגות "הקפות שניות" מיוחדות ומרגשות ביותר של שמחת תורה , שהתקיימו ברוב פאר והדר ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה אשר ברחוב קסל בשכונת הדר שבחיפה .
החגיגות הפכו למסורת ייחודית , ומידיי שנה בשנה חוגגים ניצולי השואה עם סיפרי התורה את ההקפות כשעל סיבובי ההקפות והברכות ניצחו ביד רמה ידיד העמותה שלום אזולאי , ובמעמדו של רבה של העמותה כבוד הרב יעקב ממן שבירך את ניצולי השואה החוגגים , איחל להם שנה טובה ומבורכת ובירך אותם בבריאות איתנה ושיזכו לשנים רבות . נציין כי בבית הכנסת החדש שהוקם לאחרונה במועדון החברתי והמפואר של העמותה נמצאים סיפרי תורה , וכל ספר יוצא מארון הקודש וזוכה לסיבובי הקפות מרגשות .
איתמר ציז'יק ביקר ב"בית החם לניצולי השואה"

איתמר ציז'יק ביקר ב"בית החם לניצולי השואה"

מנכ"ל "מכבי חיפה" בכדורגל איתמר ציז'יק ביקר ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה

2015-07-22 17:34:08

מנכ"ל מועדון קבוצת הכדורגל "מכבי חיפה" איתמר ציז'יק ביקר היום , רביעי 22.7.2015 , בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" אשר ברחוב קסל בחיפה . איתמר ציז'יק סייר במתקני העמותה , ב"בית החם לניצולי שואה" של העמותה המשכנת למעלה מ 120 ניצולי שואה , סייר במרפאה של העמותה , בחדר הכושר החדש המאובזר בציוד ספורט משוכלל וחדשני , במוזיאון "יד לניצול" שהקימה העמותה , בחדר האוכל , בחדרי המגורים של דיירי ה"בית החם לניצולי שואה" ובמועדון החברתי החדש והמפואר שהקימה העמותה לפני כחצי שנה לטובת רווחתם של ניצולי השואה.

במהלך ביקורו הבוקר הוא נפגש במועדון החברתי של העמותה עם עשרות ניצולי שואה שסיפרו לו אודות קורותיהם בתקופת השואה ואילו ציז'יק סיפר להם על בני משפחתו שנרדפה על ידי הצורר הנאצי , כשחלק ממשפחתו נספתה בשואה וחלק מהם ניצלו . 

המועדון החדש ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" יונצח לזכר משפחתו של המיליארדר מיטש גולדהאר הבעלים הקנדי של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א

2015-05-21 16:49:44

הבעלים של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א בכדורגל , המליארדר מיטש גולדהאר עזב ביום רביעי , יום משחק גמר גביע המדינה את ההכנות של מועדונו למשחק גמר הגביע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה והגיע מלווה במנכ"ל המועדון מרטין ביין ופמליה גדולה של חברים ובני משפחה, ביניהם גם הטניסאים אלופי ישראל אנדי רם והראל לוי וספורטאים נוספים ל"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר", בקרית החסד שברחוב קסל בחיפה .
כל סגל שחקני הנבחרת , מאמן הנבחרת אלי גוטמן , הצוות הניהולי והמקצועי , האזינו בקשב רב לדבריה של ניצולת השואה מרומניה , הגב' חווה הרשקוביץ בת 84 ניצולת שואה , אשר הסבירה להם כמה חשוב עבורם הניצחון במשחקים האלה

כל סגל שחקני הנבחרת , מאמן הנבחרת אלי גוטמן , הצוות הניהולי והמקצועי , האזינו בקשב רב לדבריה של ניצולת השואה מרומניה , הגב' חווה הרשקוביץ בת 84 ניצולת שואה , אשר הסבירה להם כמה חשוב עבורם הניצחון במשחקים האלה

ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי שואה" של עמותת "יד עזר לחבר" הגיעו לברך ולאחל הצלחה לנבחרת ישראל בכדורגל

2015-03-26 22:01:10

קבוצה של ניצולי שואה קשישים , מ"הבית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" הגיעו ביום רביעי 25.3.2015 , למלון "דן כרמל" בחיפה , שם שוהה נבחרת ישראל בכדורגל , כדי לברך את סגל השחקנים והצוות לקראת שני משחקי הנבחרת במסגרת מוקדמות אליפות אירופה נגד נבחרת וולס , שיתקיים בשבת באיצטדיון ע"ש סמי עופר בחיפה , ונבחרת בלגיה , ביום שלישי בשבוע הבא .

אלפי אורחים מעשרות מדינות העולם ביקרו בימי חג הסוכות ב"בית החם לניצולי השואה" בחיפה

2015-10-08 10:07:13

מתי בפעם האחרונה ראיתם אלפי אנשים מסין , הונג קונג , פינלנד , מלזיה , נורבגיה , אוסטרליה , ארה"ב , קנדה , שווייץ ועוד עשרות מדינות שונות ברחבי העולם מוחים דימעה ומתרגשים ? כן , זה מה שקרה בשבוע שעבר ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה , אלפי אורחים תיירים שבמסגרת ביקורם בימי חג הסוכות ברחבי ישראל עשו את דרכם בעלייה לרגל וביקרו גם את ניצולי השואה הרבים בקריית החסד של העמותה . במהלך השבוע המרגש ב"בית החם לניצולי השואה" , סיפר מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג על תרומתם הגדולה של האורחים ממדינות העולם השונות , במשך השנים הרבות לטובת רווחתם של ניצולי השואה של העמותה והודה להם על כך . האורחים הרבים מחו"ל התרגשו , ותוך כדי פגישתם עם ניצולי השואה הם החלו להעלות דמעות בפניהם .
אף פעם לא מאוחר מידיי , באיחור של 70 שנים: בר ובת מצווה מאוחרת ומרגשת ביותר לעשרות ניצולי שואה בכותל המערבי בירושלים

אף פעם לא מאוחר מידיי , באיחור של 70 שנים: בר ובת מצווה מאוחרת ומרגשת ביותר לעשרות ניצולי שואה בכותל המערבי בירושלים.

אף פעם לא מאוחר מידיי , באיחור של 70 שנים: בר ובת מצווה מאוחרת ומרגשת ביותר לעשרות ניצולי שואה בכותל המערבי בירושלים.

2015-07-17 22:35:28

סיקור מיוחד ובלעדי לעמותת "יד עזר לחבר" .
העמותה בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג שהגה את כל הרעיון, עמלה רבות זה מספר חודשים , יזמה הפיקה וקיימה אירוע יוצא דופן ומרגש ביותר לניצולי השואה המתגוררים ב"בית החם לניצולי השואה" שבקריית החסד של העמותה , ברחוב קסל שבחיפה .
עשרות ניצולי שואה חגגו השבוע , ביום שני ה - 13.7.2015 חגיגת בר ובת מצווה מאוחרת בכותל המערבי בירושלים בנוכחות הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו , רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ , וחבר הכנסת יאיר לפיד , חברי כנסת ואורחים נוספים רבים.
11137170_1089027437790678_5913366289501896757_n

תורמים ביקרו ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה

2015-05-01 18:43:39

"הטל ספק בתנועתה של החמה, הטל ספק באמת כשקר, אך לעולם אל נא תטיל ספק באהבה" , כך ציטט השבוע מר שמעון סבג , מייסד עמותת "יד עזר לחבר" , את דבריו המיוחדים של ויליאם שקספיר , והוסיף בדבריו: "היום ראיתי במו עיני כמה אהבה מסוגלים לתת אנשים טובים , וטובים מאד , שבאו לבקר בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" , עמותה המשכנת בליבה למעלה מ 120 ניצולי שואה ונזקקים - ואני מתכוון לגברת האצילה והמיוחדת הגב' ירדנה עובדיה ושותפה האיש המדהים והמיוחד , מר אריה חורש".
 
מייסד העמותה שמעון סבג הוגה רעיון הקמת העמותה הוסיף עוד כי האורחים הנכבדים הגיעו לעמותה על פי הזמנתו בערב יום הזיכרון ובפיתחו של יום העצמאות ה - 67 למדינת ישראל , על מנת להתרשם מהעשייה והתרומה לקהילה .
בשעה טובה , ברוב פאר והדר , ובטקס רב רושם נחנך ביום חמישי 19.3.2015 , המועדון החדש והמפואר בקריית החסד לניצולי השואה , ב"בית החם לניצולי שואה", של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה .

בשעה טובה , ברוב פאר והדר , ובטקס רב רושם נחנך ביום חמישי 19.3.2015 , המועדון החדש והמפואר בקריית החסד לניצולי השואה , ב"בית החם לניצולי שואה", של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה .

נחנך המועדון החדש והמפואר ב"בית החם לניצולי השואה"

2015-03-23 21:33:34

המועדון החדש והמפואר של ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי השואה" של העמותה כולל אולם כנסים ומוזיקה גדול ובו תאורת לדים , חדר מחשבים עם עמדות מחשב המחוברים לגלישה באינטרנט , מערכת קולנוע ביתית משוכללת וגדולה , טלוויזית מסך פלזמה ענק , חדר פיזיוטרפיה ועיסויים , חדר ריפוי בעיסוק , מרפאת שיניים , חדר אחות , פינת יצירה ומספרה , בית כנסת בו ארון קודש עם סיפרי תורה , חדר כושר גדול עם כל האביזרים וציוד ספורט מהמתקדמים ביותר ועוד

אלפים הריעו לניצולת השואה יהודית רוזנצוויג מה"בית החם לניצולי שואה" מחיפה בכנס ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית" בירושלים

2015-10-05 12:20:22

השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים קיימה ביום חמישי (1.10.2015 ) השבוע כנס ענקי באולם הכדורסל "פיס ארנה" החדש בירושלים , בכנס נכחו קהל של קרוב ל - 12,000 צופים . לאירוע הוזמנו כאורחי הכבוד עשרות ניצולי שואה המתגוררים ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה , שהתארחו במיתחם האח"מים באולם האירוע . השגרירות הנוצרית בירושלים הפיקה ואירגנה את הכנס הנחשב לכנס הבולט בגודלו המתקיים בישראל מידי שנה בחג הסוכות , המועבר בשידור חי וישיר לקהל של מיליוני צופים בעשרות מדינות ברחבי העולם כולו .
התואר "יקיר העיר חיפה" הוענק השנה ל 12 מתושבי העיר חיפה ולמר שלום שטמברג כהוקרה על פעילותו למען הציבור הציבורית ותרומתו רבת השנים לעיר ולמדינה

התואר "יקיר העיר חיפה" הוענק השנה ל 12 מתושבי העיר חיפה ולמר שלום שטמברג כהוקרה על פעילותו למען הציבור הציבורית ותרומתו רבת השנים לעיר ולמדינה

תואר "יקיר העיר חיפה" הוענק לניצול השואה שלום שטמברג

2015-07-10 16:07:58

ביום רביעי השבוע , בתאריך 8.7.2015  , התקיים באודיטוריום שבחיפה הטקס החגיגי והמכובד שמתקיים מידיי שנה של טקס הענקת אות  "יקיר העיר חיפה" לשנת תשע"ה , ל 12 אישים תושבי העיר שפעלו בחיפה . מבין מקבלי התארים הוענק תואר "יקיר העיר חיפה" לחבר , מתנדב , ידיד העמותה הוותיק ויקיר עמותת "יד עזר לחבר" שנים רבות ניצול השואה בן ה - 90 , שלום שטמברג יליד וורשה שבפולין .

יום הזיכרון לשואה ולגבורה צויין בטקס מרגש ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

2015-04-17 18:49:16

עמותת "יד עזר לחבר" קיימה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ה , שהתקיים ביום חמישי 16.4.2015 , טקס מיוחד ומרגש ביותר , בטקס נכחו ונטלו חלק מאות ניצולי השואה הרבים , שרובם מתגוררים ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה , אשר ברחוב קסל , בקרית החסד לניצולי שואה , בחיפה . 
 
עמותת "יד עזר לחבר" הקימה ברחוב קסל קרית חסד , אשר כולה למען ניצולי שואה ומשפחות נזקקות . הטקס נערך ברחבת מוזיאון "יד לניצול" שהוקם ע"י העמותה בשנת 2012 ,  לטקס אליו הגיעו מכובדים רבים , רבנים , אישי ציבור , קבוצת חיילי מ"שייטת 3" ספינות הטילים של חיל הים , שהתנדבו עזרו באירגון הטקס , יחידה השומרת על קישרי קהילה רצופים במהלך כל השנה עם ניצולי השואה של הבית החם , וניצולי שואה רבים מכל איזור הצפון , ומרחבי הארץ .
הריקודים היו רבים והשמחה היתה רבה , כמו כן חילקו ניצולי השואה דיירי ה"בית החם" , הזוג הנשוי מרדכי ואסתר ליבר , הוא מרדכי היהודי ורעייתו אסתר המלכה , חבילות משלוחי מנות והפתעות לכל החוגגים .

הריקודים היו רבים והשמחה היתה רבה , כמו כן חילקו ניצולי השואה דיירי ה"בית החם" , הזוג הנשוי מרדכי ואסתר ליבר , הוא מרדכי היהודי ורעייתו אסתר המלכה , חבילות משלוחי מנות והפתעות לכל החוגגים .

קרית החסד וה"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" צהלה ושמחה בחג הפורים!

2015-03-11 07:30:51

בחג הפורים שנחגג בשבוע שעבר חגגו מגדול ועד קטן עם שירה וריקודים ועם תחפושות במסיבות פורים שמחות ועליזות , ביום רביעי התקיימה גם קריאת מגילת אסתר בבית הכנסת אשר במועדון המפואר לניצולי השואה של העמותה , ולמחרת , ביום חמישי התקיימה גם מסיבת פורים גדולה שמחה ועליזה ביותר ומשתה פורימי ב"בית החם" של ניצולי השואה של של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה . עם תחילת כניסתו של חג הפורים התכנסו מאות ניצולי השואה של הבית החם , בבית הכנסת של העמותה הנמצא במועדון החדש והמפואר של העמותה. ניצולי שואה בני 70 , 80 , 90 ויותר , ובני משפחותיהם שהגיעו מחופשים , התכנסו ובאו לשמוע את קריאת מגילת אסתר , עם סיומה של קריאת המגילה החלו ניצולי השואה לרקוד כילדים קלי רגליים , במעגלי ריקודים סוערים .
שמעון סבג , אמר בהתרגשות רבה בדבריו: "לא זכור לי מזה למעלה מ – 25 שנה חלוקות של חבילות מזון גדולות כאלה ובהיקף אדיר ועצום כזה

שמעון סבג , אמר בהתרגשות רבה בדבריו: "לא זכור לי מזה למעלה מ – 25 שנה חלוקות של חבילות מזון גדולות כאלה ובהיקף אדיר ועצום כזה

אלפי חבילות מזון לראש השנה חולקו לנזקקים במבצע ענק של עמותת "יד עזר לחבר"

2015-09-11 19:57:38

לאלפי נזקקים בעיר חיפה , אין עדיין מזון לחג לראש השנה שכבר עומד לו בפתח דלתות ביתנו יגיע בתחילת השבוע הבא , לקראת ראש השנה תשע"ו , פתחה ועמלה עמותת "יד עזר לחבר" במבצע ענק נרחב וחסר תקדים , כהרגלה במסורת רבת השנים מיום היווסדה . העמותה עובדת לילות כימים וכבר זמן רב לפני ראש השנה החלה בהתארגנות לוגיסטית מקיפה ונרחבת באריזת חבילות מזון למשפחות נזקקות , ניצולי שואה , אמהות חד הוריות , דיירי רחוב חסרי בית, קשישים ועוד אשר ידן אינה משגת לערוך את שולחן חג ראש השנה . את חבילות המזון שערכם השנה מוערך ואף הגיע למאות שקלים , הרכיבו וארזו עובדי העמותה ובסיועם הגדול של עשרות מתנדבים בהם חיילים , משרתי שירות לאומי , דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" של העמותה ועוד.
טריה הילטונן היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות בגימלאות

טריה הילטונן היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות בגימלאות

אישה עם שליחות: הפינית שמקדישה את חייה לניצולי שואה בחיפה

2015-07-04 22:21:19

בואו ותכירו את הגב' טריה הילטונן . טרה , היא נוצרייה אדוקה מפינלנד ובמקצועה היא אחות , וכיום נמצאת בגימלאות, היא החליטה להתנדב ב"בית החם לניצולי שואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה , ומקדישה את חייה לרווחתם של הקשישים , דיירי בית האבות לניצולי השואה הגרים בו. הילטונן הגיעה לחיפה לפני שבועיים בעקבות תוכנית רדיו שהפיקה ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית", שגוללה את סיפורו של הבית . עוד הוסיפה בדבריה הגב' הילטונן: "ברגע ששמעתי על המקום הנפלא הזה ברדיו , הרגשתי שזה בדיוק המקום בשבילי , והחלטתי להגיע לישראל ולהקדיש את עצמי לבית הזה .
עמותת "יד עזר לחבר" מזמינה את הציבור הרחב לטקס זיכרון מיוחד ל - 6 מיליון היהודים קורבנות השואה שנרצחו בידי הצורר הנאצי ועוזריהם. הטקס יתחיל בשעה 10:00 בבוקר עם צפירת הדומייה ויתקיים ברחבת מוזיאון "יד לניצול".

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ה , 16.4.2015

2015-04-14 23:34:46

ביום חמישי הקרוב ,  בתאריך: 16.4.2015 , יחול יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ה .
עמותת "יד עזר לחבר" מזמינה את הציבור הרחב לטקס זיכרון מיוחד ל - 6 מיליון היהודים קורבנות השואה שנרצחו בידי הצורר הנאצי ועוזריהם . הטקס יתחיל בשעה 10:00 בבוקר עם צפירת הדומייה ויתקיים ברחבת מוזיאון "יד לניצול"
שהקימה העמותה הנמצא ברחוב קסל 6 בחיפה , הטקס ייערך במעמד: ניצולי השואה של הבית החם , אישי ציבור , רבנים , חיילי צה"ל , סטודנטים ותלמידים .
חלוקת מזון בסופה ובסערה (2)

עמותת "יד עזר לחבר" חילקה חבילות מזון ושמיכות לקשישים ונזקקים בירושלים , צפת , וברמת הגולן!

2015-02-20 23:23:42

עלייה של יותר מ 50% אחוזים נרשמה בעמותות הסיוע בישראל וזאת עקב הקור העז ומזג האוויר החורפי והסוער שפקד בימים אלה את כל רחבי הארץ . עבור רבים מאזרחי ישראל , הדיווחים על הסערה הצפויה השבוע , מביאים עימם חרדה גדולה בשל המחסור בשמיכות , מעילים ואמצעים להתגוננות מפני הקור . בעמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה התכוננו כבר בתחילת השבוע לקראת גל הקור העז ונרשמה עלייה של כ - 50% אחוז בפניות אליה , בהן פניות של קשישים , ניצולי שואה רבים ומשפחות נזקקות .

לכתבות ישנות יותר >>