מארק ביאנו, בן פלורנס ואדריאן, נולד בט"ז באדר תשל"ד (10.3.1974) בעיר בוקרשט, רומניה, ובגיל חמישה חודשים עלה לישראל, והתיישב בעיר חיפה.
למד בבית הספר היסודי "דוד ילין" ובתיכון "עירוני ה", שירת בחיל האוויר.

בסיום השירות הצבאי בחיל האוויר, למד מארק לתואר ראשון במשפטים באוניברסיטת חיפה.

מארק שחלם כל ימיו להיות עיתונאי, בתום לימודיו הצליח להגשים את החלום והחל לעבוד ככתב בתחנת הטלוויזיה בכבלים המקומית בעיר חיפה, בתוכנית "חדשות היום" –  הוא שימש ככתב המוניציפאלי של המגזין "חדשות היום" בכבלים, באזור חיפה והצפון.

במהלך עבודתו, כיסה מארק, עניינים עירוניים וענייני איכות הסביבה, והפך לכתב בולט ומוערך. בהתאם להתקדמותו בעולם התקשורת, המשיך מארק להתפתח מבחינה אקדמאית, כשהוא מתחיל ללמוד לתואר שני בתקשורת גם זה באוניברסיטת חיפה.
ביום 06.06.2001, נישא מארק לנעמי לבית וולובסקי אז, בת 24, אשת מחשבים והדרכה. בהזמנה לחתונה צוטטו מילותיו של אלתרמן: "אתך נותרתי בשניים, עם רוח על המים / עם פרח בר פשוט, אתך עד קץ אשוט…". השניים הקימו בחיפה את ביתם.

השניים יצאו לירח דבש ממושך בארצות-הברית ובאיים הקאריביים. לאחר שובו, חזר לדווח מהשטח. "משקיען ובעל מסור", סיפרו במערכת "חדשות היום".

ביום חמישי 02.10.2003 הגיש בפעם האחרונה מבזק חדשות.

בשבת בצהריים, ח’ בתשרי תשס"ד (04.10.2003), פוצצה מחבלת-מתאבדת את חומר הנפץ שנשאה בתיקה בתוך מסעדת "מקסים, בשד’ ההגנה בכניסה הדרומית לחיפה, סמוך לים. הפיגוע הנורא קטע את תוכניותיהם של מארק ונעמי – שניהם נרצחו זה לצד זו. דקות ספורות לאחר הפיגוע ניסו מפיקי המהדורה לאתר אותו. רק לאחר שלא הצליחו, הבינו שמשהו קרה. מארק ביאנו הניח אחריו זוג הורים ואחות.

בפיגוע נפגעו עשרות מיושבי המסעדה ההומה אדם. 21 אנשים נרצחו במקום, ביניהם;מארק ורעייתו, שהגיעו למסעדה לארוחת צהריים. בן 29 במותו.

מארק, הותיר הורים ואחות. הובא למנוחות בחלקת הגיבורים בבית העלמין שדה יהושע בחיפה, לצד רעייתו. מארק, מונצח באנדרטה בהר הרצל לזכר חללי פעולות האיבה.

תפריט
נגישות